WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test ładowarki FSP Wireless Charging Pad

Do rąk trafiła mi właśnie kolejna bezprzewodowa ładowarka, tym razem od FSP. Jak Charging Pad wypadnie w testach i czy jest to urządzenie godne polecenia?

Ładowarka została zapakowana w biało-niebieskie pudełko. Wraz z nią otrzymujemy kabel USB->micro USB oraz instrukcję. Ta ostatnia posiada opis po polsku i dobrze wyjaśnia użytkowanie urządzenia. Gwarancja wynosi 2 lata.

Wireless Charging Pad ma wymiary 185,4 mm x 116 mm x 20 mm i waży 240 g. Jest to więc dosyć duża konstrukcja, największa z jaką miałem do czynienia. Wygląda ona neutralnie – cała jest biała i jedynie po bokach są szare wstawki. Obudowa została wykonana z tworzywa sztucznego, ale o bardzo dobrej jakości.  Na spodzie znajduje się czarna, antypoślizgowa podkładka, na której stawiana jest ładowarka. Dzięki temu Wireless Charging Pad nie ślizga się praktycznie po żadnej powierzchni. Ładowarka zasilana jest ze złącza micro USB, a napięcie i prąd wchodzący powinny być równe kolejno 5 V/ 2 A. Urządzenie posiada diodę, która informuje o starcie ładowania (także jest informacja głosowa) oraz o jego zakończeniu. Produkt FSP ma sprawność równą 70% oraz zabezpieczenia: FOD (detekcja niezgodnych urządzeń), UVLO (blokada napięciowa), CLP (ochrona przeładowania).  Ładowarka współpracuje z urządzeniami WPC Qi-enabled (WPC 1.1).

Testy

Dzięki dużej powierzchni smartfon możemy położyć w dowolnej pozycji. Ważne jest jedynie, aby był on położony na rysunku przedstawiającym fale, inaczej ładowanie się nie zacznie. Dzięki temu nie musicie się męczyć z dobrym ustawieniem telefonu ani obawiać się, że macie zbyt duży lub zbyt mały sprzęt. W testach wykorzystałem smartfon Samsung Galaxy S7 a test trwał 10 minut. Tempo ładowania smartfona jest bliskie do standardowych ładowarek i równe temu, co pokazuje konkurencja – czyli jest bardzo dobrze. Tempo ładowania nie zmieniało się w zależności od położenie smartfona więc także tutaj test jest zdany.

Podsumowanie

FSP Wireless Charging Pad kosztuje około 150 zł. Uważam, że jest to jedna z fajniejszych tego typu ładowarek na rynku. Jest ona duża, dzięki czemu można na niej położyć w dowolnej pozycji smartfona. Fakt, że mogła by być ona trochę mniej długa ale ma to swoje zalety. Ładowarka ładuje urządzenia szybki, z tempem prawie równym tradycyjnym ładowarkom. Oprócz tego jest ona dobrze wykonana i posiada 3 zabezpieczenia. Jeśli zastanawiacie się na zakupem ładowarki indukcyjnej to warto wziąć pod uwagę produkt FSP.

Polecamy