WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test ładowarki indukcyjnej i samochodowej od Green Cell

Zbliża się czas wakacji więc wszelkie akcesoria mobilne stają się czasami wręcz niezbędne. Dzisiaj chciałbym Wam przedstawić dwa ciekawe produkty od firmy Green Cell. Pierwszy z nich to ładowarka indukcyjna a drugi to samochodowa. Jak wypadną one w testach?

Bezprzewodowa ładowarka indukcyjna Green Cell

Ładowarka została zapakowana w czarno-zielone opakowanie. Wraz z nią otrzymujemy kabel USB -> micro USB oraz instrukcję. Gwarancja wynosi 12 miesięcy.

Produkt Green Cell ma wymiary 90 mm x 90 mm x 8 mm i waży 64 g. Jest to więc dosyć mały produkt, który łatwo można przenosić. Wygląda ona dobrze – jest cała czarna, jedynie srebrne ramki się wyróżniają. Góra została wykonana z materiału odbijającego światło. Na środku znajdują się antypoślizgowe wypustki, które mają zapewniać stabilność smartfona. Złącze micro USB znajduje się na jednym z boków. Pod spodem producent umieścił cztery antypoślizgowe podstawki. Wydajność ładowania wynosi powyżej 75% a samo ładowanie odbywa się prądem 1 A. Moc, jaką jest w stanie oddać ładowarka, wynosi 5 W. Aby proces ładowania się zaczął, smartfon musi znajdować się w odległości poniżej 8 mm od górnej powierzchni. Jakość wykonania całości jest bardzo dobra.

Ładowarka Samochodowa 3 USB z Quick Charge Green Cell

Drugi z produktów został zapakowany w podobne opakowanie. Tym razem w pudełku znajduje się tylko instrukcja oraz sama ładowarka. Szkoda, że nie ma dołączonego także kabla. Gwarancja wynosi 12 miesięcy.

Ładowarka samochodowa ma wymiary 68 mm x 38 mm x 28 mm i waży 30 g. Wygląda ona dobrze – jest cała czarna co powinno pasować do większości pojazdów. Produkt Green Cell posiada trzy wyjścia. Dwa z nich są w stanie ładować z maksymalnym prądem równym 2,4 A pryz napięciu 5 V a jedno posiada technologię Quick Charge 3.0 (3,6-6,5V/3A, 6,5-9V/2A, 9-12V/1,5A). Maksymalna moc, jaką jest w stanie oddać ładowarka, to 42 W. Opisywany produkt jest w stanie pracować z napięciem wchodzącym od 12 do 24 V. Także posiada on zabezpieczenie przed przegrzaniem i przeciwprzepięciowe. Do jakości wykonania nie mam żadnych zarzutów – jest ono bardzo dobre.

Testy i podsumowanie

Ładowarka samochodowa wypadła bardzo dobrze. Prędkości ładowania są bardzo dobre i zgodne z oczekiwaniami. Dotyczy to zarówno zwykłego wyjścia jak i Quick Charge. W przypadki ładowarki indukcyjnej brakuje funkcji szybkiego ładowania bezprzewodowego, stąd trochę mniejszy od konkurencji wynik. Natomiast sama jej obsługa jest prosta. Smartfon nie ześlizguje się z niej a także wystarczy położyć go mniej więcej na środku aby ładowanie się zaczęło. Użytkowanie obu rzeczy uważam więc za proste i przyjemne.

Ładowarka indukcyjna kosztuje około 70 zł a samochodowa około 60 zł. Obie rzeczy są dosyć tanie i łatwe w użytkowaniu. W przypadku ładowarki indukcyjnej brakuje mi szybkiego ładowania bezprzewodowego, które przyspieszyło by ten proces. Natomiast cena rekompensuje ten brak. W przypadku ładowarki samochodowej wszystko śmiga jak należy – nie ma żadnych problemów. Oba urządzenia są dobrze wykonane i posiadają fajny wygląd. W mojej opinii warto się nimi zainteresować.Polecamy