WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test ładowarki Sandberg Wireless Charger Alu Dock 10W

Bezprzewodowa rewolucja nadchodzi. Jej częścią na pewno stanie się bezprzewodowe ładowanie różnych urządzeń. Dzisiaj mam przyjemność przedstawić Wam ciekawą stację dokującą od Sandberga. Zapraszam do testu.

ładowarkę otrzymałem w czarno-niebieskim opakowaniu. W środku znajduje się instrukcja, kabel zasilający, aluminiową podstawkę oraz samą ładowarkę. Instrukcja jest dosyć krótka ale w pełni wyjaśnia obsługę urządzenia. Dołączony kabel jest typu USB-> micro USB. Oznacza to, że ładowarka może być zasilana z komputera jak i ze zwykłej, sieciowej ładowarki. Aluminiowa podstawka pozwoli na stawianie telefonu obok Alu Dock – druga opcja to nei używanie stojaka i kładzenie smartfonu na ładowarce. Stojak posiada gumowe wyłożenie, które zapewnia, że telefon nie upadnie. Także posiada on magnes, którym przymocowywana jest do niego ładowarka.

Samo urządzenie ma wymiary około 120 mm x 65 mm x 10 mm. Zasilane jest ono ze złącza micro USB prądem 2 A przy napięciu równym 5 V. Wejście obsługuje także Quick Charge 3.0 (1,67A / 9V). Urządzenie może dostarczyć maksymalnie 10,8 W mocy. Aby zadziałało bezprzewodowe ładowanie odległość pomiędzy ALu Dock a smartfonem musi być mniejsza niż 10 mm. Producent podaje także sprawność ładowania na poziomie 85% oraz standard ładowania Qi. Posiada ona także dwie cewki, które umożliwiają właśnie ładowanie w standardzie Qi. Ładowarka wykonana jest z tworzywa sztucznego o dobrej jakości. jeśli nie chcecie używać dołączonego stojaka to posiada ona cztery gumowe nóżki, które zapewniają brak poślizgu na różnych powierzchniach. Z jej boku znajdują się diody informujące o jej pracy. Sam design jest świetny – z podstawką ładowarka wygląda znakomicie. Szkoda tylko, że dosyć mocno się ona palcuje.

Testy i podsumowanie

Testy zostały przeprowadzone z wykorzystaniem smartfonu Samsung Galaxy S7. Wyniki ładowania bezprzewodowego są lepsze niż w przypadku produktu od Xtorma. Co więcej są one zaledwie o 1 punkt procentowy mniejsze niż w przypadku tradycyjnych ładowarek – wynik jest bardzo dobry.

Sandberg Wireless Charger Alu Dock 10W kosztuje około 200 zł. Cena jest wysoka ale sam produkt jest znakomity. Wygląda on świetnie i z pewnością wpasuje się dobrze w większość pomieszczeń. Jakość wykonania samej ładowarki jest bardzo dobra a całość polepsza aluminiowy stojak. ładowarka może być używana ze wspomnianym wcześniej stojakiem albo bez niego. Urządzenie zasilane jest ze złącza micro USB. Prędkość ładowania jest bardzo bliska tradycyjnym ładowarkom więc jest bardzo dobrze. Jeśli szukacie znakomitej ładowarki bezprzewodowej, zwracacie także uwagę na wygląd, to Wireless Charger Alu Dock 10W jest stworzony dla Was.