WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test lampy Natec Firefly Pro

Lampka na biurko to pozornie mało ważny, ale często przydający się gadżet. W szczególności może ona być potrzebna jak nie posiadacie podświetlanej klawiatury czy chcecie poczytać książkę. Jak sprawdza się w takich zadaniach Natec Firefly Pro?

Lampkę otrzymujemy w białym opakowaniu. Wraz z nią jest kabel USB służący do zasilania oraz krótka instrukcja. Gwarancja wynosi 24 miesiące.

Lampka wygląda bardzo neutralnie – ma ona nowoczesny design ale przy tym bardzo prosty – podoba mi się to. Została ona wykonana z tworzywa sztucznego, jednakże pałąk jest gumowy co pozwala na praktycznie dowolne jej obracanie. Firefly Pro posiada 24 diody LED, które ułożone zostały w kółko. Pomiędzy nimi jest wolna przestrzeń co pozwala na oświetlanie małych przedmiotów i manipulowanie nimi – producent deklaruje przydatność tego dla zegarmistrzów czy jubilerów. Sama barwa światła jest biała oraz zastosowano funkcję Eye protection, która chroni oczy. Przycisk włączający jest dotykowy i pozwala na zmianę jasności w trzech poziomach. Jak już wspomniałem, lampka zasilana jest ze złącza USB, jednakże sama ma wejście okrągłe – szkoda, że to nie jest micro USB, które zapewniało by większą kompatybilność z kablami. Jakość wykonania całości oceniam bardzo dobrze.

Wrażenia z użytkowania

Lampka jest przydatna i sprawdza się do oświetlania okolic monitora. Jeśli nie chce się włączać światła w całym pokoju to produkt Nateca będzie bardzo fajnie działał. Przez większość czasu używałem największej jasności, bowiem dwie słabsze są jak dla mnie za słabe – mógłby być za to jeszcze jeden, mocniejszy tryb. Lampkę można dowolnie obracać co jest bardzo przydatne i pozwala na jej ustawienie zgodnie z wymaganiami własnymi. Sama barwa światła jest bardzo przyjemna oraz nie męczy oczu nawet podczas czytania książek. Firefly Pro dzięki gumowym podkładkom, nie ślizga się po meblach i jest bardzo stabilną konstrukcją

Podsumowanie

Natec Firefly pro kosztuje około 80 zł. Uważam, że jest to bardzo dobra propozycja. Lampka świecie dobrze, nie męczy oczu oraz sprawdza się w codziennych zastosowaniach. Oprócz tego jest nieźle wykonana oraz łatwa w obsłudze. Małym minusem jest niestandardowe złącze wejściowe, ale to trochę szczegół. Jeśli szukacie ciekawej lampki biurowej to możecie śmiało zdecydować się na produkt Nateca.