B1

  1. Mysz M1
  2. Bungee B1
  3. Podkładka XGP1
  4. Podsumowanie

Bungee od Xtrfy wyróżnia się na tle konkurencji samym wyglądem. Jego obudowa o wymiarach 108x108x23,5 mm została wykonana ze stali o fakturze szczotkowanego aluminium, co sprawia, że B1 wpisze się idealnie w wystrój większości stanowisk. Podstawa jest naprawdę solidna, a podkładki antypoślizgowe w połączeniu z wagą 420 gramów skutecznie dbają o jego stabilność i przyczepność. Rolę uchwytu na przewód pełni w połowie elastyczny gumowy pałąk, który montujemy do podstawy za pomocą małej śrubki.

Muszę przyznać, że to właśnie on jest największą zaletą tego bungee, ponieważ zapewnia 360-stopniowy zakres pracy oraz nie ingeruje w nasze ruchy podczas przekroczenia wyznaczonej długości przewodu. To całkiem miła odmiana od sztywnych konstrukcji, które nagminnie stosuje większość innych firm. Można jednak narzekać na jego kolor — żółty nie stanowi zbyt dobrego połączenia z szarą i stonowaną podstawą.

Na wyróżnienie zasługuje również hub składający się z czterech portów USB w standardzie 2.0. Za komunikację pomiędzy nim a komputerem służy dołączony półtorametrowy przewód opleciony żółto-czarnym materiałem. Opóźnienia wynikające z podłączenia do niej myszki, klawiatury, czy zewnętrznego nośnika nie są odczuwalne, więc zaimplementowany kontroler jak najbardziej spełnia swoje zadanie.

Model B1 jest oczywiście przystosowany do dzisiejszych standardów i posiada jednokolorowe podświetlenie podstawy oraz loga producenta na prawym boku obudowy. Jego natężenie jest na tyle wysokie, że oświetla naprawdę sporą powierzchnię z każdej strony jasną i charakterystyczną żółcią. Tutaj niestety wkradła się pewna wada, ponieważ nie jesteśmy w stanie wpływać na działanie poszczególnych diod, które miejscami nie są równomiernie rozłożone.

  1. Mysz M1
  2. Bungee B1
  3. Podkładka XGP1
  4. Podsumowanie
Kolejny artykuł znajdziesz poniżej