XGP1

  1. Mysz M1
  2. Bungee B1
  3. Podkładka XGP1
  4. Podsumowanie

Jest to pierwsza tak duża podkładka w ofercie Xtrfy. Jej wymiary prezentują się naprawdę okazale — zdecydowano się na prostokąt o długości 92 cm, szerokości 36 cm i grubości 3 mm. W przypadku powierzchni ślizgowej zdecydowano się na tekstylny materiał o gęstej, gładkiej i jednolitej fakturze. Po kilku dniach użytkowania wnioskuję, że jest wystarczająco wytrzymały i odporny na zabrudzenia, co wynika z jego niskiej higroskopijności. Za to gumowa podstawa wykonana z naturalnego kauczuku zapewnia stuprocentową niewrażliwość na przypadkowe przesunięcia podkładki. Bądźmy jednak szczerzy — waga takiej ilości materiału dorzuciła do tego swoje trzy grosze.

Jej wygląd prezentuje klasyczne podejście. Materiał utrzymano w kolorze czarnym i dodano tylko nieliczne żółte wstawki w prawym górnym i dolnym rogu. To z kolei utrudnia dopasowanie klawiatury i myszy (o ile nie posiadają konfigurowalnego podświetlenia) tak, aby do niej pasowały.

Na koniec zostawiłem najważniejszą cechę XGP1, czyli gęste, materiałowe obszycie na krawędziach. Jest wykonane z przyjemnej i grubej włóczki, a jego dopasowanie stoi na takim poziomie, że przez kilka minut szukałem miejsca, w którym je rozpoczęto. Górna powłoka została dodatkowo zabezpieczona pojedynczym ściegiem w pewnym stopniu przeciwdziałającym strzępieniu włókien. Ponadto Xtrfy zapewnia, że tę podkładkę możemy bez namysłu wrzucić do pralki i ustawić program na temperaturę nie większą, niż 30 stopni. Jak wiemy, nie zawsze należy wierzyć zapewnieniom, dlatego postanowiłem wypróbować ją również pod tym kątem. Okazało się, że twórca miał rację. Po całym zabiegu nie zauważyłem żadnych defektów, czy odkształceń na materiale.

Niestety jej cena jest jakimś szaleństwem. Bo inaczej nie można nazwać wydatku ponad 200 zł na podkładkę nawet o tak dużych gabarytach. Podobne konstrukcje pozostałych producentów dorwiemy już za maksymalnie 70 złotych, co nie stawia propozycji od Xtrf w najlepszym świetle.

  1. Mysz M1
  2. Bungee B1
  3. Podkładka XGP1
  4. Podsumowanie
Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!