Kolejny monitor, jaki otrzymaliśmy do testów, to model Acer Predator XB271HU w wersji Abmiprz. Na te literki zwróćcie uwagę, bowiem w sprzedaży jest dokładnie ten sam model, ale w innej wersji i też w innej cenie. Dzisiejszy test dotyczy modelu z matrycą TN, który został przeznaczony dla graczy. Jak wypadnie w użytkowaniu?

Monitor zapakowany został w tradycyjny karton. Wraz z nim otrzymujemy zasilacz, instrukcję, kabel USB -> USB BC 1.2 oraz kabel DisplayPort. Gwarancja wynosi 24 miesiące.

Acer Predator XB271HU Abmiprz wygląda naprawdę dobrze. Został on utrzymany w czarno-czerwonej kolorystyce, co powinni polubić gracze. Ramki wokół ekranu także są cienki, co dodatkowo poprawia efekt. W prawym dolnym rogu standardowo znajdują się przyciski do sterowania ustawieniami monitora. Nie zostały one podpisane, ale sam Predator wyświetla, po naciśnięciu dowolnego z nich, do czego one służą. Monitor ma wymiary 614 mm x 551,4 mm (przy najwyższym ustawieniu) x 268,4 mm. Waży 7 kg. Po lewej stronie znajdują się dwa wejścia USB 3.0. Kolejne dwa znajdują się z tyłu. Obok nich umieszczone zostało złącze USB BC 1.2, które może posłużyć do ładowania smartfona czy innych urządzeń. Z tyłu producent umieścił też wejście HDMI oraz DisplayPort. Po prawej stronie znajduje się za to wejście na kabel zasilający, włącznik oraz blokada Keningston Lock.

Monitor Acera stoi na trójkątnej nóżce, która posiada system zarządzania okablowaniem. Nóżka praktycznie zastępuje nam jakikolwiek uchwyt do monitora, bowiem oferuje ona mnóstwo opcji dostosowania Predatora  XB271HU. Pochylenie można zmieniać w zakresie od -5° do +35°, obracać można o +/- 35° a monitor obsługuje także pivota, czyli można go postawić pionowo. Kolejna zaleta to obsługa standardu VESA, który umożliwi powieszenie go na ścianie czy użycie wspomnianego wcześniej uchwytu. Jakość wykonania jest bardzo dobra – monitor został wykonany z solidnego tworzywa, które nie trzeszczy podczas obracania czy dotykania.

Specyfikacja i ustawienia

Predator XB271HU Abmiprz posiada matrycę TN o wielkości 27 cali i podświetleniu LED. Jej maksymalna rozdzielczość wynosi 2560 x 1440 px. Ekran jest matowy, więc nie ma mowy o dziwnych odbiciach czy problemach przy pełnym słońcu. Maksymalna jasność wynosi 350 cd/m^2, a kąty widzenia (poziom/pion) 170°/160°. Deklarowany przez producenta kontrast to 1000:1. Dla graczy bardzo ważny będzie czas reakcji, który w tym wypadku wynosi 1 ms GTG. Monitor posiada także dwa głośniki 4 W (umieszczone na górze) oraz maksymalny pobór mocy, który wynosi 32,02 W. Kolejna ważna rzecz dla graczy, to częstotliwość odświeżania. Acer mówi o 144 Hz, które można podnieść do 165 Hz. Na koniec wspomnę jeszcze o jednej rzeczy – monitor obsługuje G-Sync, co na pewną docenią osoby posiadające karty graficzne od Nvidii.

Monitor posiada dosyć bogate menu. W łatwy sposób można włączyć tryb gry, zmienić głośność, wejście sygnału czy wejść w ustawienia. W tych ostatnich jest praktycznie wszystko, czego można wymagać – od zmiany kontrastu czy jasności, po Empowering Technology czy możliwość zmiany gammy i zapisania ustawień. Co ważne monitor posiada menu w języku polskim, co znacząco ułatwia jego obsługę.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej