WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Test ładowarki bezprzewodowej Mophie Charge Stream Pad Mini

Mophie to kolejny producent, który debiutuje na łamach WhatNext. Do testów otrzymaliśmy bezprzewodową ładowarkę Charge Stream Pad Mini. Jak wypadnie ona na tle konkurencji?

Ładowarka została zapakowana w biały karton. Wraz z nią otrzymujemy instrukcję oraz kabel USB -> micro USB do podłączenia jej do zewnętrznej ładowarki czy komputera. Gwarancja wynosi 2 lata.

Charge Stream Pad Mini ma wymiary 20 mm x 60 x 60 mm i waży 40 g. Jest to bardzo mała konstrukcja, którą spokojnie można przenosić w plecaku czy torbie. Jest ona cała czarna, więc jej wygląd jest dosyć neutralny. Na górze znajduje się gumka sprawiające, że smartfon się z niej nie ześlizgnie, a na spodzie także jest guma zapobiegająca ślizganiu się ładowarki. Z tyłu producent umieścił złącze microUSB. Produkt Mophie może oddać 5W mocy i powinien być kompatybilny ze wszystkimi smartfonami. Charge Stream Pad Mini posiada zabezpieczenie przeciwko nadmiernemu naładowaniu oraz przegrzaniu. Ładowanie powinna działać także przez etui, które mają do 3 mm grubości. Jakość wykonania całości jest dobra – nie mam żadnych uwag.

Testy Charge Stream Pad Mini  i podsumowanie

Wszystkie testy zostały przeprowadzone przy użyciu smartfona Samsung Galaxy S7 oraz oryginalnie dołączonej do niego ładowarki. W przypadku testów kabli, zmieniano oryginalny kabel od Samsunga na ten od Lomatie. Każdy z testów trwał 10 min i zaczynano go od 20% naładowania baterii. Wyniki pokazują ,o ile procent naładowania zwiększył się po zakończeniu testów.

Mophie test

Ładowarka wypada podobnie do pozostałych konstrukcji, które nie oferują aż tak szybkiego ładowania bezprzewodowego. Wyniki są dobre i pozwalają na spokojne ładowanie smartfona. Produkt Mophie nie miał problemów z etui na S7, więc pod tym względem wypada znakomicie. Także sam telefon nie ześlizguje się z niej ani nie spada.

Mophie Charge Stream Pad Mini kosztuje około 30 dolarów, czyli około 100 zł. Jeśli szukacie małej, przenośnej ładowarki, to zdecydowanie warto wybrać ten produkt. Jest on dobrze wykonany, smartfon z niego się nie ześlizguje, a także radzi sobie z różnymi etui. Samo tempo ładowania jest podobne do konkurencji. Zdecydowanie warto zwrócić na nią uwagę.