Specyfikacja

A imię jego… Exynos. Samsung Exynos 9609

Jeśli z kolei chodzi o to, czego nie widzimy na pierwszy rzut oka, ale na co od razu narzekamy, kiedy smartfon zacznie łapać zwiechy, to jest dosyć dobrze, patrząc na podobnie wycenione modele. One Vision napędza układ Exynos 9609 z procesorem centralnym o ośmiu rdzeniach taktowanych zegarem 2,2 GHz oraz układem graficznym ARM Mali G72.

Ten współpracuje z 4 GB pamięci operacyjnej, podczas gdy my mamy do wykorzystania całe 128 GB pamięci masowej… która tak naprawdę wynosi około 114 GB przez pliki systemowe. Resztę ważnych ważnych dodatków dopełnia NFC, obsługa Wi-Fi w standardzie v802.11 a/b/g/n/ac, USB-C v2.0 OTG oraz  Bluetooth w wersji v5.0 LE. Nie trzymam Was w niepewności i jeśli lubicie cyferki, to proszę bardzo, oto testy w kilku najpopularniejszych testach:

Jeśli już jesteśmy przy specyfikacji, to warto wspomnieć o obecności pamięci masowej typu UFS oraz 3500 mAh akumulatora, który jest zapewne tego typu standardem, że wystarczy znakomitej większości na cały dzień normalnego używania.

Aparaty

Obecność dwóch obiektywów jest już raczej standardem, więc ktoś zapewne rozczaruje się, że nie znajdziemy tutaj np. trzech. Osobiście niespecjalnie mi to przeszkadza, bo z tyłu postawiono na główny aparat w trybie QuadPixel, co sprawia, że z nominalnych 48 Mpx „robi się” 12 Mpx podczas programowego łączenia 4 pikseli w jednego. Maksymalnie mamy więc rozdzielczość rzędu 4000 x 3000, a resztę specyfikacji tego obiektywu dopełnia 78-stopniowe pole widzenia, jasność rzędu f/1.7 oraz obecność auto-focusa i optycznej stabilizacji obrazu. Drugi obiektyw jest wykorzystywany wyłącznie do rozpoznawania głębi, a ich zestaw dopełnia podwójna lampa błyskowa. Z przodu znajdziemy z kolei matryce 25 Mpx z jasnością f/2.0, która wypluwa nam fotki o rozdzielczości 5760 x 4320 px.

W kwestii oprogramowania i możliwości tylnego aparatu jest całkiem bogato. One Vision oferuje świetne dodatki pokroju trybu nocnego oraz ruchomego zdjęcia i nie mogło oczywiście zabraknąć zwolnionego tempa. W kwestii filmu możemy postawić maksymalnie na 4K Ultra HD w 30 FPS, a przy zwolnionym tempie 120 kl./s w Full HD i 240 kl./s w HD. Możemy się też wspomóc sztuczną inteligencją, która pomoże nam automatycznie dobrać parametry zależnie od scenerii. W praktyce działa to typowo dla obecnej SI – przeciętnie, ale przynajmniej jest.

Teraz z kolei pozwólcie, ale zostawię ten test na kilkanaście dni, w których to będę przyglądał się One Vision pod możliwie każdym kątem. Jak będzie mi się z niego korzystało? Mam już pewne podejrzenia, ale nie ma go wyciągać pochopnych wniosków.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!