WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Krótki test obiektywu szerokokątnego CLIPPO

Każdy przynajmniej raz w życiu, podczas robienia selfie miał problemy ze złapaniem całej grupy znajomych. Czasami też pojawiały się problemy przy robieniu zdjęć dużym budynkom czy szerokim sceneriom. Rozwiązaniem tych problemów może być obiektyw szerokokątny CLIPPO.

Obiektyw otrzymujemy w opakowaniu, które zapewne jest przyjazne środowisku – przynajmniej tak wygląda. Wraz z nim w środku znajduje się osłona na obiektyw oraz woreczek ochronny, czyli wszystko co jest nam potrzebne do bezpiecznego przechowywania obiektywu.

CLIPPO mocowany jest za pomocą przypinki. Dzięki temu montaż jest szybki i bardzo prosty. Producent deklaruje, że obiektyw jest kompatybilny ze wszystkimi smartfonami, ale w sieci można znaleźć informacje, że do niektórych konstrukcji nie pasuje – klips jest za krótki. CLIPPO oferuje szerszy kąt widzenia (180°) w porównaniu do zwykłych aparatów. Posiada on też opcję makro czy Fish Eye. Samo wykonanie jest bardzo dobre. Nawet jak obiektyw Wam przypadkiem upadnie to nie macie się co martwić o jego stan – będzie on nienaruszony.

Testy

Zacznijmy od użytkowania. Jak już wcześniej wspomniałem, montaż jest bardzo prosty i niewymagający wysiłku. Jedynie jeśli posiadacie jakąś obudowę na smartfona to powinniście ją zdjąć. Powyższe zdjęcia zostały wykonane przy wykorzystaniu smartfona Samsung Galaxy S7. Wszystkie zdjęcia z użyciem obiektywu obejmują znacznie większy obszar. Jednakże widoczny jest przy tym spadek jakości, nawet dosyć mocne rozmazanie przy bokach. Środek jest nawet dobry, natomiast im bliżej krawędzi tym gorzej. Zależy to także od warunków oświetleniowych – w nocy jakość zdjęć jeszcze bardziej spadała. Na zdjęciach widoczne są także ramki obiektywu.

Podsumowanie

CLIPPO aktualnie kosztuje 69 zł. W tej cenie jest to ciekawy gadżet aczkolwiek nie każdy będzie chciał z niego korzystać. Jeśli chcecie zrobić zdjęcia dużej ilości osób czy dużemu obszarowi i aż tak bardzo nie zależy Wam na jakości to testowany produkt sprawdzi się znakomicie. Jednakże jeśli zależy Wam na jakości zdjęć to lepiej nie korzystać z CLIPPO. W mojej opinii za 69 zł jest on warty zakupienia, jednakże każda podwyżka cen sprawi, że lepiej go sobie odpuścić. Jest to także ciekawy pomysł na prezent choćby urodzinowy – obdarowana osoba zapewne znajdzie dla niego zastosowanie.