WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test obudowy na dysk M.2 SilverStone MS09

Obudowy na dyski są dosyć popularnymi tematami. Dzięki nim można wykorzystać starszy dysk czy to SSD czy HDD to nowych celów. Jednakże dzisiaj chciałbym przedstawić Wam coś nowego, ciekawego – obudowę na dysk M.2.

MS09 otrzymujemy w małym opakowaniu. Wraz z nim w środku znajduje się instrukcja, śrubokręt, dwie dodatkowe śrubki. Instrukcja tłumaczy montaż i użytkowanie za pomocą obrazków a także krótkich opisów (brak języka polskiego).

Obudowa ma wymiary 110 mm x 9 mm x 26 mm i waży 33 g, czyli jest takich trochę dłuższym pendrive. Została ona wykonana z aluminium przez co jej jakość jest bardzo dobra. Sam wygląd jest prosty (całość jest srebrna) ale bardzo elegancki. Z jednej strony znajduje się logo SilverStone wraz z niebieską diodą a z drugiej przycisk służący do wysuwania złącza USB. To ostatnie jest typu 3.1 Gen 2 z prędkością do 10 Gbps. MS09 posiada kontroler VIA VL715 i wspiera dyski B Key Sata Type M.2 SS o wymiarze 22 mm x 60 mm albo 22 mm x 80 mm. Jest on kompatybilny z systemami Windows 10/8.1/8/7 oraz Mac 10.8.6 i wyższymi wersjami.

Sam montaż dysku jest dosyć prosty. Na początku należy odkręcić cztery małe śrubki i śrubkę na płytce. Następnie montuje się dysk wraz z zabezpieczeniem. Najwięcej problemów przysparza dobre umieszczenie przycisku do wysuwania złącza USB – wielokrotnie miałem z problem z jego umieszczeniem ale w końcu załapałem jak to się robi.

Testy i podsumowanie

Testy zostały przeprowadzone z wykorzystaniem laptopa Asus UX410UA oraz dysku M.2 Adata Ultimate SU800 256 GB. Jak możecie zauważyć na wynikach z powyższych programów, prędkości dysku są zachowane. Wypada on bardzo dobrze i uzyskiwane prędkości pozwalają na szybkie przenoszenie plików czy trzymanie nawet gier czy programów na tym dysku. Samo użytkowanie jest bezproblemowe – wysuwanie USB działa bardzo dobrze, obudowa się nie przegrzewa oraz jest nie do zniszczenia.

SilverStone MS09 kosztuje około 140 zł. Uważam, że jeśli posiadacie wolny dysk M.2 i nie macie co z nim zrobić to warto go za pomocą tej obudowy przekształcić w pendriva. Produkt SilverStone jest bardzo dobrej jakości i zapewnia bardzo wysoki transfer. Jest on także elegancki i nie sprawia problemów podczas użytkowania. Także jeśli się nad nim zastanawialiście to mogę go Wam spokojnie polecić.