Obudowy na dyski są dosyć popularnymi tematami. Dzięki nim można wykorzystać starszy dysk czy to SSD czy HDD to nowych celów. Jednakże dzisiaj chciałbym przedstawić Wam coś nowego, ciekawego – obudowę na dysk M.2.

MS09 otrzymujemy w małym opakowaniu. Wraz z nim w środku znajduje się instrukcja, śrubokręt, dwie dodatkowe śrubki. Instrukcja tłumaczy montaż i użytkowanie za pomocą obrazków a także krótkich opisów (brak języka polskiego).

Obudowa ma wymiary 110 mm x 9 mm x 26 mm i waży 33 g, czyli jest takich trochę dłuższym pendrive. Została ona wykonana z aluminium przez co jej jakość jest bardzo dobra. Sam wygląd jest prosty (całość jest srebrna) ale bardzo elegancki. Z jednej strony znajduje się logo SilverStone wraz z niebieską diodą a z drugiej przycisk służący do wysuwania złącza USB. To ostatnie jest typu 3.1 Gen 2 z prędkością do 10 Gbps. MS09 posiada kontroler VIA VL715 i wspiera dyski B Key Sata Type M.2 SS o wymiarze 22 mm x 60 mm albo 22 mm x 80 mm. Jest on kompatybilny z systemami Windows 10/8.1/8/7 oraz Mac 10.8.6 i wyższymi wersjami.

Sam montaż dysku jest dosyć prosty. Na początku należy odkręcić cztery małe śrubki i śrubkę na płytce. Następnie montuje się dysk wraz z zabezpieczeniem. Najwięcej problemów przysparza dobre umieszczenie przycisku do wysuwania złącza USB – wielokrotnie miałem z problem z jego umieszczeniem ale w końcu załapałem jak to się robi.

Testy i podsumowanie

Testy zostały przeprowadzone z wykorzystaniem laptopa Asus UX410UA oraz dysku M.2 Adata Ultimate SU800 256 GB. Jak możecie zauważyć na wynikach z powyższych programów, prędkości dysku są zachowane. Wypada on bardzo dobrze i uzyskiwane prędkości pozwalają na szybkie przenoszenie plików czy trzymanie nawet gier czy programów na tym dysku. Samo użytkowanie jest bezproblemowe – wysuwanie USB działa bardzo dobrze, obudowa się nie przegrzewa oraz jest nie do zniszczenia.

SilverStone MS09 kosztuje około 140 zł. Uważam, że jeśli posiadacie wolny dysk M.2 i nie macie co z nim zrobić to warto go za pomocą tej obudowy przekształcić w pendriva. Produkt SilverStone jest bardzo dobrej jakości i zapewnia bardzo wysoki transfer. Jest on także elegancki i nie sprawia problemów podczas użytkowania. Także jeśli się nad nim zastanawialiście to mogę go Wam spokojnie polecić.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej