WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test obudowy na dysk M.2 Unitek Y-3365

Jeśli nie macie co zrobić z dyskiem M.2 to ten test jest idealny dla Was. Unitek Y-3365 to obudowa, która pozwoli Wam zamienić dysk M.2 w dysk zewnętrzny. Jak wypadnie ona w testach?

Dysk otrzymujemy w przezroczystym opakowaniu. Wraz z nim w środku znajdują się podziękowania, instrukcja, kabel, zestaw śrubek i zaślepek, oraz śrubokręt. W produktach Uniteka zawsze podobają mi się podziękowania – mała rzecz a cieszy. Sama instrukcja mogła by być trochę lepsza i dokładniej wyjaśniać montaż dysku. Gwarancja wynosi 24 miesiące.

Obudowa wygląda elegancko. Jest cała srebrna, jedynie na przodzie i z tyłu są czarne wstawki. Została też ona wykonana z aluminium, przez co jej jakość jest znakomita. Y-3365 ma wymiary ok. 110 mm x 40 mm x 6 mm. Z jednej strony znajduje się logo Uniteka, a druga jest srebrna. Obudowa posiada wyjście USB Type-C natomiast dołączony kabel pozwala na jej podłączenie do zwykłego wejścia USB 3.0. Produkt Uniteka jest zgodny z dyskami M.2 NGFF o wymiarach 30 mm/42 mm/60 mm/80 mm. Posiada on diodę informująca o pracy, a także wspiera technologie UASP i TRIM, które poprawiają prędkość transferów. Obudowa także w momencie nieużywania sama się wyłącza, co pozwala zaoszczędzić m.in. baterię w laptopie. Y-3365 jest typu Plus & Play, więc nie trzeba instalować sterowników czy dodatkowego oprogramowania – wystarczy ją podłączyć do komputera i dysk już będzie widoczny.

Testy i podsumowanie

Testy zostały przeprowadzone z wykorzystaniem laptopa Asus UX410UA oraz dysku M.2 Adata Ultimate SU800 256 GB. Jak możecie zobaczyć w testach, obudowa w żaden sposób nie ogranicza wydajności dysku. Warto też wyniki porównać z obudową SilverStone MS09 – wyniki w przypadku obudowy Unitek są o te parę procent większe, co też świadczy o jakości produktu. Użytkowanie dysku jest idealne – obudowa jest znakomitej jakości, złącze USB Type-C nie wygina się, generalnie jest znakomicie.

Unitek Y-3365 kosztuje około 80 zł. W tej cenie jest to najlepsza propozycja dla dysków M.2. Obudowa jest świetnie wykonana i nie ogranicza wydajności włożonych tam dysków M.2. Sam design jest elegancki, a aluminiowa obudowa bardzo solida. Jeśli szukacie obudowy na dysk M.2 poniżej 100 zł, to zdecydowanie warto zainteresować się produktem od Uniteka.