Aorus wchodzi na rynek pamięci DDR4! Taka informacja jest dostępna w sieci od dłuższego czasu i pokazuje, że firma dąży do posiadania wszystkich podzespołów w swojej ofercie. Udało nam się uzyskać pamięci do testów i dzięki temu możemy Wam powiedzieć, czy są one godne polecenia.

Pamięci przyszły do mnie w pudełku charakterystycznym dla Aorusa. Wraz z nimi otrzymujemy informację o gwarancji, która jest dożywotnia, oraz dwa moduły, które są atrapami i służą tylko do osadzenia na płycie i podświetleniu – dzięki temu wszystko razem ładniej wygląda.

Pamięci są całe srebrne i posiadają logo firmy. To, co je wyróżnia to podświetlana góra, którą można sterować za pomocą oprogramowania RGB Fusion. Dostępne jest 11 opcji podświetlenia, w tym 5 ekskluzywnych dla pamięci. W komputerze wyglądają one świetnie i jeśli jesteście fanami RGB, to na pewno się w nich zakochacie.

Przejdźmy teraz bardziej do technicznych rzeczy. Aorus RGB Memory mają wymiary 39 mm x 133 mm x 8,3 mm. Nie powinno więc być problemów z kompatybilnością z chłodzeniem – nie są zbyt wysokie. Pracują z częstotliwością 3200 MHz, przy opóźnieniach 16-18-18-38 oraz napięciu 1,35 V. Także wspierają one XMP 2.0. Pamięci zostały oparte o kości Samsung B-Die, co powinno pozostawiać spory potencjał do podkręcania.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej