WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Test pamięci RAM Aorus RGB Memory 3200MHz 2x 8 GB

Aorus wchodzi na rynek pamięci DDR4! Taka informacja jest dostępna w sieci od dłuższego czasu i pokazuje, że firma dąży do posiadania wszystkich podzespołów w swojej ofercie. Udało nam się uzyskać pamięci do testów i dzięki temu możemy Wam powiedzieć, czy są one godne polecenia.

Pamięci przyszły do mnie w pudełku charakterystycznym dla Aorusa. Wraz z nimi otrzymujemy informację o gwarancji, która jest dożywotnia, oraz dwa moduły, które są atrapami i służą tylko do osadzenia na płycie i podświetleniu – dzięki temu wszystko razem ładniej wygląda.

Pamięci są całe srebrne i posiadają logo firmy. To, co je wyróżnia to podświetlana góra, którą można sterować za pomocą oprogramowania RGB Fusion. Dostępne jest 11 opcji podświetlenia, w tym 5 ekskluzywnych dla pamięci. W komputerze wyglądają one świetnie i jeśli jesteście fanami RGB, to na pewno się w nich zakochacie.

Przejdźmy teraz bardziej do technicznych rzeczy. Aorus RGB Memory mają wymiary 39 mm x 133 mm x 8,3 mm. Nie powinno więc być problemów z kompatybilnością z chłodzeniem – nie są zbyt wysokie. Pracują z częstotliwością 3200 MHz, przy opóźnieniach 16-18-18-38 oraz napięciu 1,35 V. Także wspierają one XMP 2.0. Pamięci zostały oparte o kości Samsung B-Die, co powinno pozostawiać spory potencjał do podkręcania.

Platforma testowa

Testy i podsumowanie

Pamięć wypadła w testach bardzo dobrze. Nie ma problemów z profilem XMP ani jej działaniem. Wyniki pokazują, że zdecydowanie jest to bardzo wydajna konstrukcja do najszybszych komputerów na rynku. Widać to dobrze po wynikach w AIDA64, gdzie pamięci przegrywają tylko z konfiguracjami Quad Channel.

Aorus RGB Memory 3200MHz 2x 8 GB kosztują około 1000 zł. Uważam, że są one w pełni warte tej kwoty. Pamięci bardzo dobrze wypadły w testach. Ich wyniki są znakomite i widać, że są one przeznaczone dla entuzjastów. Także sam wygląd i możliwość sterowania nim za pomocą oprogramowania to świetny pomysł dla osób, które lubią dużo RGB. Duży plus za dołączenie dwóch modułów, które służą za wypełnienie slotów oraz poprawiają wygląd całości. Także gwarancja jest dożywotnia, więc nie macie się co martwić. Jak dla mnie są one bardzo dobre i warto nad nimi się zastanowić w szczególności, gdy Waszą uwagę przykuł ich wygląd.