WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test płyty głównej Asus ROG Maximus XII Apex

Testy Asus ROG Maximus XII Apex

Zacznijmy od dysków – wyniki wszystkich złączy są znakomite, nie ma żadnych ograniczeń. Dysk NVMe (zapełniony w 90%) zamontowany w slocie ROG DIMM.2 również prezentuje świetne wyniki wydajności. Ma to bezpośredni związek z temperaturami – sięgają one w teście Atto 69°C (bez radiatora sięgają nawet 97°C). Dodatkowe złącza M.2 zapewniają więc świetne chłodzenie dysków. Od razu przekłada się to na większą wydajność, co jest sporym plusem.

Procesor testowałem na ustawieniach domyślnych przy włączonym Asus Multicore Enhancement. Procesor podczas obciążenia ustawiał się na 4,9 GHz i trzymał to taktowanie.Wyniki testów są jednak bardzo dobre – w żadnym wypadku nie można mówić o jakiś ograniczeniach.

Łączność WiFi jest również bez zarzutów – karta wyciągała maksimum mojego łącza przy niskich opóźnieniach. Audio także wypada bardzo dobrze – dźwięk jest niezły jak na zintegrowaną kartę muzyczną.

W związku z tym, że procesor ustawiał się niżej niż na płycie Aorusa, mniejszy był też pobór mocy. Ten w spoczynku wynosił 63 W a pod obciążeniem wielowątkowym Cinebench R20 – 260 W.

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 5 STRONY: Temperatury sekcji zasilania
Pokaż cały spis treści
WRÓĆ DO STRONY 1
PRZEJDŹ DO 5 STRONY: Temperatury sekcji zasilania