WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test podkładki Cooler Master Notepal U2 Plus

Zbliża się lat, a więc okres, w którym nasze laptopy często potrzebują wsparcia – w szczególności, jeśli chodzi o konstrukcje gamingowe. Przy wysokich temperaturach powietrza mogą się one przegrzewać i dosłownie wariować. Na rynku znajduje się wiele podkładek pod laptopy, ale skąd wiedzieć, które z nich są dobre? Chcemy Wam w tym pomóc i tym samym prezentujemy Wam test pierwszej z wielu podkładek.

Pudełko, w jakie została zapakowana podkładka, jest białe. Wraz z nią otrzymujemy instrukcję, opaskę i dwa wentylatory. Instrukcja dobrze wyjaśnia użytkowanie, ale z drugiej strony nie ma w tym nic skomplikowanego. Gwarancja wynosi 24 miesiące.

Notepal U2 Plus dostępna jest w wersji czarnej i srebrnej. Wygląda ona bardzo dobrze. Jest elegancka, nie rzuca się w oczy i jest fajnym dopełnieniem laptopa. Jej wymiary to 346 mm x 282 mm x 60 mm a wazy ona 650 g. Producent deklaruje kompatybilność z laptopami do 17 cali. Podkładka posiada gumowe nakładki na bokach oraz na dole. Sprawiają one, że laptop nie powinien ześlizgiwać się z podkładki. Jej główna część została wykonana z aluminium i jest bardzo dobrej jakości. Notepal U2 Plus ma także tylko jedną wysokość, na jaką podniesiony jest laptop. Dołączone dwa 80 mm wentylatory montuje się w dowolnym miejscu na podkładce – warto z nimi więc trochę pokombinować, aby schłodzić to co jest dla Was najważniejsze. Z wentylatorów wychodzi kabel z wtyczką USB – zarówno wejściem, jak i wyjściem. Dzięki temu nie stracicie złącza USB. Śmigła obracają się z prędkością 2000 RPM, a przepływ powietrza wynosi wtedy 31 CFM w towarzystwie 21 dBA hałasu. Wentylatory posiadają zabezpieczenie przed wciągnięciem różnych rzeczy, więc nie ma obawy o bezpieczeństwo.

Testy i podsumowanie

Testy zostały wykonane z wykorzystaniem laptopa MSI GE72VR.

Jak sami widzicie, podkładka nie wpłynęła na temperaturę procesora. Natomiast lekko obniżyła temperaturę grafiki i bardzo mocno dysku. Wentylatory zostały ustawione idealnie na środku podkładki, dlatego też wpłynęły one głównie na dysk. Taki też był zamysł, bowiem w laptopie dysk osiągał zdecydowanie zbyt dużą temperaturę. Podkładka jest też dosyć głośna podczas działania i przy cichszych laptopach może być ona słyszalna.

Cooler Master Notepal U2 Plus kosztuje około 90 zł. Uważam, że w tej cenie jest ona godna polecenia. Dzięki możliwości ustawienia wentylatorów gdzie chcecie, możecie dokładnie wpływać na temperatury wybranych podzespołów. Także jest ona dobrze wykonana. Szkoda tylko, że nie ma możliwości regulacji podniesienia i jest trochę głośna.

Polecamy