WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test powerbanku Accura Accubank Smart 10000 mAh

Accura debiutuje na łamach Whatnext z powerbankiem Accubank Smart 10000 mAh. Jest to jedna z najbardziej popularnych pojemności wśród użytkowników tego typu urządzeń. Czy powerbank okaże się godny polecenia?

Accubank został zapakowany w żółtawe opakowanie. Wraz z nim otrzymujemy kabel USB->micro USB oraz instrukcję. Ta ostatnia posiada opis użytkownika w języku polskim. Gwarancja wynosi 3 lata.

 

Accubank Smart ma wymiary 141 mm x 70 mm x 14 mm i waży 240 g. Jest to płaska i w pełni łatwa do przenoszenia konstrukcja. Powerbank wygląda przeciętnie – jest w sumie cały srebrny jedynie jego końcówka jest szara. Natomiast jakość wykonania jest świetna. Obudowa jest z metalu co daje odporność na upadki. Także jest ona odporna na odciski palców. Pod tym względem Accubank Smart ot pierwsza klasa. Na jego przodzie znajdują się dwa wyjścia USB 2.0. Prąd ładowania podłączonych urządzeń to 1 A i 2,1 A. Oba złącza zostały odpowiednio podpisane. Obok znajduje się wejście micro USB do ładowania powerbanku. Ten proces odbywa się przy prądzie 2 A. Co ciekawe, powerbank posiada także wejście, umieszczone z boku, lightning, którym także można naładować bank energii (prąd 1,7 A). Obok złączy USB znajduje się wyświetlacz, który procentowo pokazuje poziom naładowania powerbanku. Jest to świetny pomysł, który ułatwi jego użytkowanie. Przycisk sprawdzający poziom naładowania znajduje się także z boku. Accubank Smart posiada baterię litowo-polimerową o pojemności 10000 mAh. Ciekawą technologią jest AccuLoope, który zapewnia trzymanie przynajmniej 80% pojemności powerbanku przez 180 dni od momentu naładowania. Większośc powerbanków znacznie szybciej traci pojemność więc duży plus wędruje do Accury. Gwarancja wynosi 1 rok co jest dosyć krótką wartością – przydały by się przynajmniej dwa lata.

Testy i podsumowanie

W testach został wykorzystany smartfon Samsung Galaxy S7. Ponieważ większość osób ładuje włączone telefony z uruchomionymi niektórymi funkcjami, zdecydowałem się na ładowanie smartfonu z wyłączonymi aplikacjami, ale z włączonymi takimi funkcjami jak Bluetooth, NFC, Always on Display czy lokalizacje. Dzięki temu dostajemy informację o tym, jak powerbank będzie w stanie naładować działający smartfon.

Accubank Smart wypadł w testach bardzo dobrze. Prędkość ładowania jest dosyć szybka a także ilość ładowań jest dobra. Stosunek naładowań do deklarowanej pojemności wynosi 72,9% co jest dość niezłym wynikiem. To co Accura deklaracje to powerbank posiada.

Aktualnie Accura Accubank Smart 10000 mAh kosztuje około 130 zł. Uważam, że w tej cenie jest to bardzo dobry wybór. Powerbank posiada deklarowaną pojemność oraz w miarę szybko naładuje Twojego smartfona. Wygląda on może przeciętnie natomiast posiada on świetną jakość wykonania – metalowa obudowa zabezpiecza urządzenia przed przypadkowymi uszkodzeniami. Także świetnym pomysłem jest dodanie wyświetlacza poziomu naładowania baterii, który ułatwia jego użytkowanie. Ostatnim dużym plusem jest technologia AccuLoop, która sprawia, że nie trzeba pamiętać o regularnym doładowywaniu Accubank – w pół roku straci on jedynie 20% swojego pierwotnego poziomu naładowania. Jeśli szukacie bardzo solidnego powerbanku to myślę, że propozycja od Accura spełni Wasze oczekiwania.