WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test powerbanku APC Mobile Power Pack M3 3000 mAh

Na łamach WhatNext przedstawiłem Wam już sporo testów powerbanków, jednakże żaden z nich nie posiadał aż tak małej pojemności – 3000 mAh. Czy zakup takiego urządzenia ma w ogóle sens?

Mobile Power Pack otrzymałem w zielono-białym opakowaniu. W środku znajduje się instrukcja z opisem po polsku oraz kabel USB->micro USB. Gwarancja wynosi 24 miesiące.

Powerbank ma wymiary 72 mm x 23 mm x 33 mm i waży 80 g. Jest on więc dosyć mały i spokojnie wszędzie się zmieści. Powerbank wykonany jest z aluminium przez co waga jest trochę większa niż spodziewana, ale za to jakość wykonania jest świetna. Dostępny jest on w dwóch kolorach: srebrnym i czarnym, w obydwu wersjach wygląda on całkiem nieźle. Po jednej mniejszej stronie znajduje się przycisk, który jest zarazem diodą informująca o poziomie naładowania oraz wejście micro USB do ładowania Mobile Power Pack. Urządzenie ładowane jest prądem 1 A przez co jego czas ładowania wynosi do 3,5 h, czyli dosyć długo jak na taką pojemność. Dioda pokazuje tylko pełne naładowanie lub jego brak. Po drugiej stronie znajduje wyjście USB. Maksymalny prąd ładowania wynosi 1 A (5V) przez co urządzenia są także wolniej ładowane niż u konkurencji.

Testy i podsumowanie

W testach został wykorzystany smartfon Samsung Galaxy S7. Ponieważ większość osób ładuje włączone telefony z uruchomionymi niektórymi funkcjami, zdecydowałem się na ładowanie smartfonu z wyłączonymi aplikacjami, ale z włączonymi takimi funkcjami jak Bluetooth, NFC, Always on Display czy lokalizacje. Dzięki temu dostajemy informację o tym, jak powerbank będzie w stanie naładować działający smartfon.

Zgodnie z przewidywaniem powerbank od APC najwolniej ładuje smartfona. Jednakże bardzo dobrze wypadł on pod względem stosunku naładowania baterii do deklarowanej pojemności. Wynik 76% jest znakomity.

APC Mobile Power Pack M3 3000 mAh kosztuje około 74 zł i w mojej opinii to właśnie między innymi cena sprawia, że nie warto go kupić. Za taką kwotę i przy takiej pojemności powerbank powinien być idealny. A główną wadą produktu APC jest niski prąd ładowania urządzeń jak i samego pwoerbanku. Na plus należy zaliczyć za to wysoką jakość wykonania oraz posiadanie deklarowanej pojemności. Uważam jednak, że jest to za mało aby żądać 74 zł za Mobile Power Pack. Cena powinna spaść albo wady powinny zostać wyeliminowane.