Extreme Media to marka należąca do firmy Natec. Dzisiaj zaprezentuję Wam test bardzo ciekawego powerbanku QC-60. Czy warto w niego zainwestować?

Powerbank otrzymałem w pomarańczowo-białym opakowaniu. W środku znajduje się kabel USB-> micro USB oraz instrukcja. Ta druga posiada opis w języku polskim i dobrze wyjaśnia obsługę urządzenia. Gwarancja wynosi dwa lata.

QC-60 ma wymiary 142,6 mm x 72 mm x 15,2 mm. Jest to więc długie ale przy tym dosyć cienkie urządzenie. Waży ono około 218 g. QC-60 wygląda świetnie. Całość wykonana została z tworzywa sztucznego ale połączenie srebrnego z czarnym jest bardzo dobrze wygląda. Co więcej powerbank posiada wskaźnik naładowania nie w formie diod LED a wyświetlacza dokładnie pokazującego poziom naładowania. Jest on koloru niebieskiego i dobrze wpasowuje się w całość konstrukcji. Do jakości wykonania nie mam żadnych uwag.  QC-60 ładowany jest napięciem 5 V i natężeniem 2 A. Sprawia to, że powinien on w miarę szybko się naładować. Posiada on dwa wyjścia. Pierwsze z nich działa z napięcie 5 V i natężeniem maksymalnym 2,1 A a drugie obsługuje Quick Charge 3.0 (5 V/ 3A, 9 V/ 2 A, 12 V/ 1,5 A). Jest to jedna z nielicznych konstrukcji, która posiada takie udogodnienie. Co więcej złącze to jest kompatybilne także z innymi technologiami szybkiego ładowania. Powerbank nie ma problemów z ładowaniem dwóch urządzeń na raz. QC-60 posiada zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe, przeciwprzepięciowe, przeciw utracie napięcia oraz przed rozładowaniem się.

Testy i podsumowanie

W testach został wykorzystany smartfon Samsung Galaxy S7. Ponieważ większość osób ładuje włączone telefony z uruchomionymi niektórymi funkcjami, zdecydowałem się na ładowanie smartfonu z wyłączonymi aplikacjami, ale z włączonymi takimi funkcjami jak Bluetooth, NFC, Always on Display czy lokalizacje. Dzięki temu dostajemy informację o tym, jak powerbank będzie w stanie naładować działający smartfon.

Powerbank ładuje smartfona dosyć szybko. Wyniki są zgodne z prędkościami ładowarek więc nie mam mu nic do zarzucenia. Pod względem ilości naładowań jest dobrze, ale nie wybitnie. Powerbank oddaje ok. 70% swojej pojemności co jest wynikiem akceptowalnym.

Extreme Media QC-100 10000 mAh kosztuje około 60 zł. Cena jest bardzo niska, ale adekwatna do tego co otrzymujemy. Powerbank ładuje szybko, natomiast oddaje ok. 70% swojej pojemności, więc tutaj wypada trochę poniżej konkurencji. Wygląda dobrze, jakość wykonania jest okej, a wartym podkreślenia plusem jest wyświetlacz pozostałej pojemności. Jeśli szukacie taniego powerbanku to możecie wziąć go pod uwagę.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!