WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Test powerbanku Sandberg Powerbank 6000 Wireless + USBC

Jakiś czas temu Sandberg zaprezentował ciekawy powerbank z funkcją ładowania bezprzewodowego. Właśnie udało nam się go zdobyć do testów. Jak Sandberg Powerbank 6000 Wireless + USBC w nich wypadnie?

Urządzenie zapakowane zostało w opakowanie charakterystyczne dla firmy. Wraz z nich otrzymujemy instrukcję oraz kabel USB-> micro USB. Gwarancja wynosi aż 5 lat.

Wygląd i specyfikacja Sandberg Powerbank 6000 Wireless + USBC

Powerbank wygląda naprawdę dobrze. Jest on cały czarny i od razy w oczy wpadają przyssawki. Pozwalają one na odpowiednie zabezpieczenie smartfona. Rozwiązanie jest świetne i powinno zapewniać bezproblemowe ładowanie nawet w kieszenie. Powerbank 6000 Wireless + USBC jest także świetnie wykonany. Jest on bardzo przyjemny w dotyku, a wykorzystane materiały są bardzo wysokiej jakości. Testowany produkt ma wymiary 11 mm x 137 mm x 70 mm i waży 153 g. Tak jak wspominałem, z jednej strony znajdują się przyssawki oraz miejsce na telefon. Z drugiej zostały umieszczone diody informujące o jego poziomie naładowanie. Powerbank 6000 Wireless + USBC posiada trzy wyjścia/wejścia. Złącze micro USB służy do ładowania powerbanku. Odbywa się to z prądem 2 A. Złącze USB-C służy do ładowania powerbanku albo innych urządzeń. Wtedy odbywa się to z maksymalnym prądem 2,4 A. Jest też dostępne zwykłe wyjście USB o maksymalnym prądzie 2,1 A. Obok nich został umieszczony przycisk do sprawdzania poziomu baterii w banku energii. Ładowanie bezprzewodowe odbywa się z mocą 5 W. Jak sami widzicie, powerbank nie posiada żadnej technologii szybkiego ładowania. Jego pojemność to 6000 mAh.

Testy i podsumowanie

W testach został wykorzystany smartfon Samsung Galaxy S7. Ponieważ większość osób ładuje włączone telefony z uruchomionymi niektórymi funkcjami, zdecydowałem się na ładowanie smartfonu z wyłączonymi aplikacjami, ale z włączonymi takimi funkcjami jak Bluetooth, NFC, Always on Display czy lokalizacją. Dzięki temu dostajemy informację o tym, jak powerbank będzie w stanie naładować działający smartfon.

Powerbank w testach wypadł znakomicie. Prędkości ładowania są bardzo dobre i zgodne z wynikami konkurencji, podobnie też wypada pojemność. Sandberg Powerbank 6000 Wireless + USBC oddaje 74% swojej pojemności, co jest świetnym rezultatem. Kolejna rzecz to samo ładowanie bezprzewodowe. Nie ma problemów z etui na smartfona a także z odpowiednim ułożeniem telefonu. Przyssawki są na tyle mocne, że telefon z powerbankiem może być obracany, a smartfon i tak nie wypadnie. Świetna rzecz na np. włożenie do plecaka czy torebki.

Sandberg Powerbank 6000 Wireless + USBC kosztuje około 120 zł. Uważam, że jest to naprawdę świetny wybór. Pojemność 6000 mAh spokojnie wystarczy na jedno naładowanie smartfona. Powerbank ma dobrą pojemność, to samo dotyczy prędkości ładowania. Dzięki przyssawkom ładowanie bezprzewodowe jest chyba najlepsze na rynku. Testowane urządzenie staje się jednym z moich najbardziej ulubionych powerbanków i zdecydowanie rekomenduję jego zakup.