WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Test powerbanku Xtorm Wireless 8000 Wave

Kolejne urządzenie z najnowszej serii Xtorma to powerbank Wireless 8000 Wave. Ponownie posiada on możliwość ładowania bezprzewodowego oraz świetny design. Jak wypadnie on w testach?

Powerbank został zapakowany w czarne opakowanie. Wraz z nim otrzymujemy kabel USB-C, instrukcję oraz informację o gwarancji. Ta ostania wynosi 2 lata, ale po rejestracji na stronie Xtorma można ją przedłużyć o dodatkowy rok.

Wygląd Xtorm Wireless 8000 Wave

Powerbank Xtorm Wireless 8000 Wave wygląda świetnie, podobnie zresztą jak wszystkie urządzenia z tej serii. Ma on wymiary 139 mm x 69 mm x 18 mm i waży 258 g. Jego konstrukcja opiera się o aluminium, natomiast na górze został wyłożony świetnie wyglądający i bezpieczny dla smartfona materiał. Na górze znajduje się też miejsce, w którym odbywa się ładowanie bezprzewodowe z mocą 5W, 7.5W, 10W. Z prawej strony producent umieścił złącze micro USB, którym można ładować urządzenie (5V/2A). Z przodu zaś znajduje się wejście USB-C oraz dwa wyjścia USB. Tym pierwszym można ładować zarówno powerbank (5V/2A), jak i zewnętrzne urządzenia (5V/2A). Porty USB także służą do ładowania smartfonów (5V/2A). Po lewej stronie Xtorm umieścił przycisk oraz diody pokazujące poziom naładowania banku energii. Jakość wykonania całości jest świetna – lepiej tego już się nie dało zrobić.

Testy i podsumowanie

W testach został wykorzystany smartfon Samsung Galaxy S7. Ponieważ większość osób ładuje włączone telefony z uruchomionymi niektórymi funkcjami, zdecydowałem się na ładowanie smartfonu z wyłączonymi aplikacjami, ale z włączonymi takimi funkcjami jak Bluetooth, NFC, Always on Display czy lokalizacje. Dzięki temu dostajemy informację o tym, jak powerbank będzie w stanie naładować działający smartfon.

Szybkość ładowania stroi na dobrym poziomie. Bezprzewodowo odbywa się to trochę wolniej, ale podobnie do konkurencji. Natomiast przez złącze USB jest już dosyć szybko. Należy tutaj zauważyć, że zasięg ładowania bezprzewodowego jest na tyle dobry, że nie trzeba zdejmować etui ze smartfona. Sama pojemność także jest okej. 72,8 % w testach to dobry wynik, który pokazuje, że powerbank rzeczywiście ma swoją pojemność.

Xtorm Wireless 8000 Wave kosztuje ok. 300 zł. Cena jest naprawdę ogromna jak za powerbank o pojemności 8000 mAh, ale płacimy tutaj głównie za znakomitą jakość wykonania. Materiał na górze sprawia, że nie ma co się obawiać o porysowanie smartfona. Powerbank posiada możliwość ładowania bezprzewodowego, która może okazać się przydatna. W testach wypadł on bardzo dobrze i nie mam mu nic do zarzucenia. Generalnie jest to konstrukcja o najwyższej jakości oraz możliwościach – całkowicie górna półka, dlatego cena też znajduje swoje uzasadnienie w jakości.