WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test powerbanku Xtorm XB203 Infinity 27 000 mAh

Xtorm to stały gość na łamach WhatNext. Tym razem do testów otrzymałem jeden z pomniejszych powerbanków  historii  testów – model XB203 Infinity 27 000 mAh. Jak wypadnie on podczas użytkowania?

Powerbank został zapakowany w standardowe opakowanie dla Xtorma. Wraz z nim otrzymujemy instrukcję, smycz oraz kabel USB Type-C. Dodatki są wysokiej jakości i w pełni wystarczają. Gwarancja wynosi 2 lata.

Infinity ma wymiary 176 mm x 105 mm 25,5 mm i waży 633 g. Jest to więc duża i dosyć ciężka konstrukcja. Wygląda ona bardzo dobrze. Góra i spód są szare i zostały wyłożone przyjemnym w dotyku tworzywem sztucznym. Boki są białe. Po bokach znajdują się także dwa kable. Jeden to USB-> USB Type-C a drugi USB-> micro USB. Pozwalają one na ładowanie każdego urządzenia za pomocą powerbanku. Dzięki temu, że są przymocowane na magnesu do urządzenia to zawsze będziecie mieć je przy sobie. Na jednej z szarych stron znajduje się włącznik a wokół niego są białe diody informujące o stanie naładowania banku energii. Na przodzie Infinity znajdziecie różne złącza. Pierwsze to USB Type-C, które służy do ładowania powerbanku oraz do ładowania laptopów. Działa ono z napięciem z zakresu od 5 do 15 V (3A) lub 20 V (2,25 A) i może dostarczyć maksymalnie 45 W. Pozostałe trzy złącza to zwykłe USB, o maksymalnym natężeniu 2,4 A przy 5 V. Łącznie powerbank jest w stanie dostarczyć 60 W mocy. Obok złączy znajduje się także miejsce na smycz albo blokadę. Powerbank posiada zabezpieczenie przed przeładowaniem oraz kontrolę temperatury. Tak jak już wcześniej wspomniałem, testowany produkt automatycznie dopasowuje natężenie do podłączonych urządzeń.

Testy i podsumowanie

W testach został wykorzystany smartfon Samsung Galaxy S7. Ponieważ większość osób ładuje włączone telefony z uruchomionymi niektórymi funkcjami, zdecydowałem się na ładowanie smartfonu z wyłączonymi aplikacjami, ale z włączonymi takimi funkcjami jak Bluetooth, NFC, Always on Display czy lokalizacje. Dzięki temu dostajemy informację o tym, jak powerbank będzie w stanie naładować działający smartfon.

W testach infinity wypadł znakomicie. Powerbank szybko ładuje smartfony, choć brak Quick Charge jest widoczny. Także pojemność jest taka, jaką deklaruje producent. Udało mi się też na chwilę dorwać laptopa, który ładowany jest ze złącza USB Type-C. Podczas krótkiego użytkowania nie było problemów z jego ładowaniem – powerbank rozpoznawany był jako źródło zasilania i wszystko śmigało jak należy. Także nie było wtedy problemów z jednoczesnym ładowaniem laptopa oraz smartofnów.

Xtorm XB203 Infinity 27 000 mAh kosztuje około 500 zł. Cena jest ogromna, ale w zamian otrzymujemy produkt o bardzo wysokiej jakości. Posiada on deklarowaną pojemność oraz nie ma problemów z ładowaniem czy to smartfonów czy laptopów na złącze USB Type-C. Posiada on miejsce na kable microUSB i USB Type-C więc biorąc powerbank zawsze macie przy sobie pełen zestaw gotowy do zasilania urządzeń. Infinity jest świetnym produktem, który przyda się w szczególności jak macie ultrabooka ładowanego na wcześniej wspomniane złącze. Wtedy też pokaże on pełnie swoich możliwości.