WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test SilverStone Treasure TS10

Obudowa na dysk to bardzo przydatna rzecz. Pozwala ona na przenoszenie danych pomiędzy komputerami, których nie możemy mieć pod ręką. Dodatkowo pozwala na zwiększenie możliwości laptopa, którego rozbudowa jest ograniczona. TS10 to obudowa, która ma nie ograniczać wydajności dysku oraz pozwalać na bezpieczne przenoszenie danych. Czy SilverStone odrobił lekcję i jego produkt jest godny polecenia?

Obudowa zapakowana jest w małe pudełko, przez które widać produkt. Znajdziemy na nim specyfikację oraz krótki opis w różnych językach, niestety bez polskiego. Do TS10 dołączona jest instrukcja obsługi, kabel USB 3.0, trzy śrubki oraz śrubokręt. Instrukcja dobrze wyjaśnia prosty montaż, ale nie zawiera informacji w naszym ojczystym języku. Cieszy dołączony śrubokręt i jedna zapasowa śrubka- spokojnie możemy jedną zgubić :). Kabel USB ma długość około 30 cm co jest wartością zbyt małą- producent mógł go znacznie wydłużyć.

TS10 ma wymiary 121 mm x 76 mm x 9 mm i waży 65 g. Do wykonania obudowy nie można mieć zastrzeżeń– zbudowana jest prawie w całości z aluminium (jedynie przednia i tylna zaślepka jest plastikowa) i jest stosunkowo odporna na odciski palców . Z przodu, oprócz wejścia micro USB, znajduje się dioda informująca o pracy urządzenia. Ważną rzeczą jest fakt, że TS10 pomieści dyski tylko o grubości do 7 mm. Należy sprawdzić ten wymiar przed zakupem obudowy, gdyż kiedyś standardem były dyski o grubości 9,5 mm.

Montaż dysku w obudowie jest banalny- wystarczy włożyć wejścia dysku do przedniego panelu obudowy, całość wepchnąć do środka i przykręcić dwoma śrubkami. Nie ma tu żadnej wielkiej filozofii.

Testy i podsumowanie

Jak można zauważyć wyniki testów wykonanych na złączu USB 3.0 są znacznie mniejsze niż te wykonane na SATA. Jedynie w teście Crystal Disk Mark 4K oraz 4K QD32 uzyskane rezultaty są do siebie zbliżone. Zmiana sposobu komunikacji z komputerem wyraźnie spowalnia dysk, ale wyniki są znakomite jak na korzystanie z USB 3.0.

Cena TS10 wynosi około 70 zł. Obudowa wyraźnie spowalnia dysk, ale ma ona swoje zalety. Po pierwsze jest znakomicie wykonana, aluminiowa obudowa jest świetnym pomysłem na zabezpieczenie sprzętu. Po drugie cena też nie jest zbyt wygórowana. Jeśli szukacie prostej obudowy, która pozwoli Wam przenosić dane na odległość to TS10 będzie bardzo dobrym wyborem.