WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test słuchawek Arctic P604

Model P604 bezprzewodowych słuchawek marki Arctic P604 Wireless Black Street tworzony był z myślą o osobach pragnących uciec od zgiełku miasta. Producent obiecuje odseparowanie od hałasu i dobrą jakość dźwięku połączone z designerskim wyglądem. Jakiś czas temu na stronie publikowany był test innych słuchawek tej marki, wypadły one w nim dość średnio. Czy nowa propozycja bezprzewodowych marki Arctic sprawdzi się lepiej? Są one droższe od poprzednich, ale charakteryzują je znacznie lepsze parametry. Koszt słuchawek to ok. 190 zł. – czy za taką cenę warto zastanowić się nad ich zakupem? 

Specyfikacja techniczna

  • Łączność: NFC i Bluetooth 4.0
  • Zakres częstotliwości: 20Hz – 20kHz
  • Pojemność akumulatora: 850mAH
  • Zakres częstotliwości: 20Hz – 20kHz
  • Czułość mikrofonu: -42dB
  • Waga: 142 g

Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne – W pudełku oprócz słuchawek zamieszczone jest etui w postaci czarnego woreczka z srebrnym logiem, kabel USB i krótka instrukcja ich użytkowania, a także mała ulotka zachęcająca do polubienia na Facebooku. Połączenie do urządzenia następuje przez Bluetooth 4.0 oraz technologię NFC.

Słuchawki ładnie się prezentują, cechę charakterystyczną stanowi nadrukowana na obudowach muszli pajęczyna. Skromnie wyglądający pałąk z silikonową otoczką, regulacja zapewniana przez nacięty drucik wszystko to po to, aby jak najbardziej odchudzić konstrukcję zapewniając niską wagę słuchawek, aspekt, który znacząco wpływa na komfort ich noszenia. Dostępne są w czterech kolorach: czarnym, białym, fioletowym i niebieskim. Na lewej słuchawce umieszczone są przyciski do podłączania, regulacji głośności, zmiany piosenki, dioda LED, mikrofon oraz port micro USB.

p604_wireless_black_g05_2

Po zastosowaniu odpowiedniej regulacji pałąka są wygodne w noszeniu. Wygodę zapewnia także oszczędna, a co za tymi idzie lekka konstrukcja i miłe w dotyku materiały. Dźwięki otoczenia są dobrze tłumione. Jakość dźwięku jest w porządku, basy są wyraźnie podbite, a wysokie tony czyste. Dzięki wyraźnemu podbiciu basów szczególnie dobrze słucha się muzyki elektronicznej, może to jednak trochę drażnić przy słuchaniu niektórych cięższych kawałków, co da się zniwelować obniżając basy na urządzeniu nadającym. Nie zdarza się to jednak często, w większości przypadków uzyskiwane jest ładne brzmienie.

Bateria po pełnym naładowaniu trzyma 30 godzin, co przy przeciętnym użytkowaniu oznacza, że konieczność naładowania słuchawek następuje nie częściej niż raz na tydzień. Rzeczywiście, dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu o pojemności 850 mAh nie trzeba pamiętać o częstym ładowaniu, co też wpływa na komfort użytkowania. U mnie konieczność ponownego naładowania nastąpiła dopiero po 10 dniach, jest to ich duży plus. Zasięg wynosi od kilku do kilkunastu metrów w zależności od urządzenia do którego są podłączone słuchawki. Przy testowaniu w duecie z telefonem Meizu m2 można było słuchać muzyki z sąsiedniego pomieszczenia.

Mogę spokojnie polecić zakup słuchawek P604 marki Arctic. Charakteryzują się nie tylko niezłą jakością dźwięku i dobrym tłumieniem hałasu, ale są też ładne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Na szczególną pochwałę zasługuje możliwość ich długiej pracy po pełnym naładowaniu. Ciekawy design wyróżnia je pośród innych słuchawek bezprzewodowych.