WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test stacji ładującej Unitek 60W 6-Port USB Smart Charging Station (Y-2181)

Jeśli macie potrzebę ładowania na raz kilku urządzeń, to trafiliście znakomicie. Unitek posiada w swojej ofercie stację ładującą Y-2181, która jest w stanie na raz ładować do 6 urządzeń. Jak wypadnie ona w testach?

Stacje otrzymujemy w opakowaniu charakterystycznym dla Uniteka. Wraz z nią w środku znajdują się podziękowania, instrukcja, kabel zasilający, ładowarka oraz pionowe listwy. Te ostatnie służą do odseparowania od siebie urządzeń na stacji – o tym więcej w dalszej części tekstu. Gwarancja wynosi 12 miesięcy.

Y-2181 ma wymiary około 170 mm x 120 mm x 60 mm i waży on około 310 g. Całość wygląda przeciętnie – jest cała biała, co jest bardzo neutralne. Składa się ona z dwóch części. Na górze kładziemy listwy, podłączamy smartfony oraz zasilanie, a dolna służy jako pudełko. Możemy w niej przechowywać kable czy zastawki. Co ciekawe, można zasilacz trzymać w środku i podłączyć go do górnej części i do gniazdka – są pod to odpowiednie otwory. Sprawia to, że całość zyskuje trochę na końcowym wyglądzie. Obie części posiadają cztery gumowe podstawki, dzięki którym nie ślizgają się one po meblach. I tak, oznacza to, że górną część można wykorzystywać bez dolnej – jak się komu podoba. Y-2181 posiada sześć wyjść USB 2.0. Każde z nich jest w stanie dostarczyć prąd 2,4 A przy napięciu 5 V. Ładowarka jest zgodna z protokołem BC 1.2, który zapewnia inteligentne wykrywanie zapotrzebowania na prąd i jego dopasowywanie w zależności od potrzeb urządzenia. Y-2181 posiada także zabezpieczenie przed przeładowaniem, nadmiernym napięciem, przegrzaniem oraz przed zwarciem. Zapewnia to pełnię bezpieczeństwa przy ładowaniu urządzeń. Całość wykonana została z tworzywa sztucznego – jest to poprawne, ale nie jest to poziom aluminium i ładowarka sprawia wrażenie lekko plastikowej.

Testy i użytkowanie

Do ładowarki podłączyłem 3 smartfony oraz 3 powerbanki. Testy zostały przeprowadzone na Samsungu Galaxy S7. Jak możecie zobaczyć, w takiej konfiguracji ładowanie było o 1 punkt procentowy szybsze od konkurencji, czyli nawet przy pełnym zapełnieniu utrzymana zostanie pełna prędkość ładowania. Samo użytkowanie oceniam znakomicie. Pionowe listwy pozwalają na dopasowane przestrzeni do ładowanego urządzenia i postawienie go pionowo – nie ma z tym żadnych problemów. Co ważniejsze listwy nie rysują urządzeń, więc nie ma się co obawiać o ryski na smartfonie.

Podsumowanie

Unitek 60W 6-Port USB Smart Charging Station (Y-2181) kosztuje około 190 zł. Jeśli szukacie ładowarki pozwalającej na obsługę kilku urządzeń na raz, to wybór produktu Uniteka będzie strzałem w dziesiątkę. Ładowarka posiada sporo zabezpieczeń, sześć wyjść USB oraz możliwość dopasowania pionowych listw do urządzeń. Dzięki pudełku możecie wszystkie potrzebne kable przechowywać w niej. Samo ładowanie, nawet przy pełnym obciążeniu, jest szybkie i nie ma różnicy czy ładujecie jedno czy sześć urządzeń. Unitek stworzył bardzo fajny produkt, którego zakup zdecydowanie polecam.