WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test StilGut Powerbank UltraSpeed 10000 mAh

StilGut to niemiecka firma, która w zachodniej Europie jest bardzo dobrze znana. Dzisiaj chciałbym podzielić się z Wami testem powerbanku UltraSpeed tej niemieckiej firmy. Zapraszam do recenzji.

Urządzenie otrzymujemy w opakowaniu, na którym znajdują się opisy w języku niemieckim. Wraz z nim otrzymujemy kabel USB -> micro USB oraz instrukcję, która tym razem posiada opis w języku angielskim. Ciągle to nie jest ideał, jednakże jest już lepiej niż po niemiecku.

Powerbank został wykonany z tworzywa sztucznego, które wydaje się być bardzo dobrej jakości. Ma on wymiary 145 x 73 x 14 mm i waży 230 g. Jest więc dosyć duży jednak ciągle nie jest to ciężkie urządzenie. Powerbank wygląda świetnie – wreszcie jest coś innego niż całość w jednym, maksymalnie w dwóch kolorach. Posiada on małe, czarne kwadraciki, które różnie odbijają światło i inaczej wyglądają w zależności od kąta patrzenia. Jest to odważny ale zarazem świetny design. Na jednym z węższych boków znajduje się włącznik, a na drugim cztery niebieskie diody, które wskazują na poziom naładowania urządzenia. Na boku leżącym pomiędzy nimi znajdują się wyjścia i wejścia. Powerbank zasilany jest ze złącza micro USB z prądem 2 A. Posiada on dwa wyjścia. Bliższe posiada QuickCharge 2.0 (2A/9V lub 2A/12V) a dalsze już nie. Maksymalny prąd na obydwu złączach bez włączonej opcji QuickCharge wynosi 2 A. Generalnie powerbank wygląda bardzo ładnie, jest świetnie wykonany tylko ciekawe, czy w testach też tak dobrze wypadnie.

Testy i podsumowanie

W testach został wykorzystany smartfon Samsung Galaxy S7. Ponieważ większość osób ładuje włączone telefony z uruchomionymi niektórymi funkcjami, zdecydowałem się na ładowanie smartfonu z wyłączonymi aplikacjami, ale z włączonymi takimi funkcjami jak Bluetooth, NFC, Always on Display czy lokalizacje. Dzięki temu dostajemy informację o tym, jak powerbank będzie w stanie naładować działający smartfon.

Powerbank wypadł dobrze w testach. Smartfony ładowane są z odpowiednią prędkością a stosunek naładowania baterii do deklarowanej pojemności wynosi powyżej 70% więc też całkiem dobrze. Warto tutaj zauważyć, że QuickCharge znacząco przyspiesza czas ładowania urządzeń.

StilGut Powerbank UltraSpeed 10000 mAh kosztuje około 170 zł. Cena jest wysoka, jednakże warto tyle na niego wydać. Jest on znakomicie wykonany, posiada QuickCharge 2.0 oraz bardzo dobrze wypadł w testach. Na ogromny plus zasługuje jego design, który jest nietuzinkowy dzięki czemu urządzenie wyróżnia się wśród całej konkurencji. Jeśli szukacie powerbanku klasy premium to propozycja od StilGut powinna spełnić Wasze oczekiwania.