Jeśli macie duże mieszkanie i zwykły router Wam nie starcza to musicie zapoznać się z treścią tego testu. Tenda Nova MW3 to system mesh WiFi, który zapewnia pokrycie do 200 m^2. Rozwiązuje on tym samym problem z małym zasięgiem w różnych częściach domu. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej na ten temat to zapraszam do recenzji.

MW zapakowana została w czarny karton, wraz z dwoma routerami w środku znajdują się dwie ładowarki oraz instrukcja. Ta ostatnia posiada opis w języku polskim i dobrze wyjaśnia instalację. Gwarancja wynosi 24 miesiące.

Tend nova MW3 wygląda bardzo dobrze. Jest to tak naprawdę kostka o wymiarach 90 x 90 x 90 mm. Dzięki temu nie powinno być problemów z ustawieniem jej w mieszkaniu. Router wygląda bardzo dobrze. Jest cały biały, a na górze jest specjalne wykończenie, które wygląda dosyć nowocześnie. Całość został wykonana z tworzywa sztucznego więc lepiej nie rzucać routerami. Z tyłu znajduje się przycisk restartujący urządzenie, dwa wejścia ethernet oraz wejście na ładowarkę. Tenda nova MW3 stoi na plastikowej obudowie, przez co ślizga się po meblach i półkach. Szkoda, że nie ma tam gumowego wyłożenia.

Teraz trochę parametrów technicznych. Routery obsługują standardy połączeń bezprzewodowych IEEE 802.11ac/a/n 5GHz oraz IEEE 802.11b/g/n 2.4GHz. Prędkość na częstotliwości 2,4 GHz to maksymalnie 300 Mbps a na 5 GHz 867 Mbps. Routery są w stanie symultanicznie obsługiwać obie sieci. Za bezpieczeństwo odpowiada szyfrowania Szyfrowanie WPA/WPA-PSK2. Anteny są wewnętrzne i nie ma możliwości ich zmiany. Tak jak wspomniałem, Tenda nova MW3 jest w stanie pokryć do 200 m^2, czyli całkiem sporą powierzchnię. Router może działać jako klient DHCP lub serwer DHCP. Pamiętajcie też, że aby obsłużyć i skonfigurować routery musicie posiadać smartfona z Androidem 4.0+ lub iOS 8+.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej