Ostatnimi czasy przedstawiliśmy Wam testy wielu powerbanków. Większość z nich można bezproblemowo kupić w Polsce. Nie zapominajmy jednak, że coraz popularniejsze stają się zakupy w Chińskich sklepach. Można tam spotkać konstrukcje firmy Teclast, które zachwycają niską ceną. Czy także będą zachwycały wydajności? Zapraszam na pierwszy w Polsce test produktów tej firmy.

T75Q 7500 mAh

Pierwszy z powerbanków otryzmałem w przezroczystym opakowaniu. Wraz z nim znajdziemy w środku kabel USB-> micro USB oraz instrukcję obsługi. Ta druga jest cała w języku Chińskim więc za wiele z niej nie da się wyciągnąć. Na szczęście strona producenta jest po angielsku i wszystko wyjaśnia. Gwarancja wynosi 1 rok.

T75Q kupił mnie od pierwszego wejrzenia. Zamiast standardowej konstrukcji mamy do czynienia ze śmiesznym zwierzątkiem o imieniu Anan. Do testów otryzmałem wersję czerwoną ale w sprzedaży jest jeszcze wersja czarna. Przyznam się szczerze, że zakochałem się w tym wyglądzie – jest on świetny, wspaniały, cudowny. Ale przejdźmy do konkretów. Powerbank ma wymiary 98  x 93,3 x 28 mm i jest dosyć lekki (192 g). Obudowa została wykonana z ognioodpornego materiału i jest bardzo przyjemna w dotyku. Po drugiej stronie od oczu znajduje się przycisk oraz cztery diody pokazujące stan naładowania. Na spodzie znajdują się dwa wyjścia USB, ładujące 1 A oraz 2,1 A, oraz wejście micro USB służące do ładowania T75Q. Produkt Teclast ładowany jest prądem 2 A i czas ładowania powinien zająć do 8 godzin. Posiada on także mnóstwo zabezpieczeń: przed przeładowaniem oraz nadmiernym rozładowaniem, przed przeciążeniem stabilizatora, przed ładunkami elektrostatycznymi, przed nadmiernym napięciem na wyjściu, przed przegrzaniem, przed odwrotnym ładowaniem i oraz przeciwzwarciowe. Kosztuje on około 85 zł.

A10 10000 mAh

Kolejny z powerbanków został zapakowany w czarne pudełko. W środku znajduje się kabel USB-> micro USB oraz instrukcja, która tym razem została przetłumaczona na język angielski. Gwarancja wynosi 1 rok.

Powerbank także wygląda nieźle. Do testów otrzymałem wersję czerwoną ale w sprzedaży jest jeszcze zielona, szara, niebieska, różowa, mocno niebieska oraz złoto różowa. Obudowa jest metalowa a nałożony lakier sprawia wrażenie wysokiej jakości i też świetnie wygląda. Jej wadą jest za to podatność na odciski palców, natomiast jest za to odporna na zarysowania. A10 to jeden z najmniejszych, o ile nie najmniejszy, powerbanków o pojemności 10000 mAh. Jego wymiary wynoszą 88 x 61 x 22 mm a waży on 179 g. Z jednej strony znajduje się przycisk oraz diody pokazujące stan naładowanie powerbanku. Na samym końcu umieszczone zostały dwa złącza USB oraz jedno micro USB. Te pierwsze służą do ładowania zewnętrznych urządzeń. Oba wyjścia działają z maksymalnym prądem 2,1 A. Złącze micro USB służy do ładowania A10, a odbywa się to z prądem 2 A. Powerbank posiada następujące zabezpieczenia: przeciwzwarciowe, przed przegrzaniem, przed ładunkami elektrostatycznymi, przed nadmiernym napięciem na wyjściu, przed przeciążeniem stabilizatora, nadmiernym rozładowaniem i naładowaniem, przed przeciążeniem oraz przed odwrotnym ładowaniem. W przypadku A10 Teclast jasno określił, że ogniwa pochodzą od firmy LG więc o ich jakość nie należy się obawiać. Cena powerbanku wynosi około 80 zł.

T200CE 20000 mAh

Ostatnie z powerbanków to model zapakowany w zwykły karton z naklejką. W środku znajduje się kabel microUSB oraz instrukcja, która posiada opis po angielsku. Gwarancja wynosi 1 rok.

T200CE to zwykła, biała konstrukcja. Ma ona wymiary 166 x 81,98 x 23 mm i waży 461,2 g. Jest to dosyć duży i ciężki powerbank, jednakże jest to uzasadnione jego pojemnością. Obudowa jest wykonana z tworzywa sztucznego i sprawia wrażenie solidnej. Na jednej z płaskich części znajduje się panel wyświetlający w procentach poziom naładowania baterii oraz prąd ładujący. Jest to świetna i przydatna rzecz. Na mniejszym boku znajduje się wejście microUSB, którym można naładować T200CE. Prąd ładowania wynosi 2 A. Powerbank można naładować także wejściem lightning, które znajduje się koło złączy USB. Wtedy prąd ładowania wynosi 1,7 A. Pod nim znajduje się mała latarka a obok są cztery złącza USB. Dwa z nich pracują z prądem 1 A a dwa 2,1 A. Powerbank potrafi samemu wykryć i dopasować prąd ładowania. T200CE nie ma problemów z ładowaniem 4 urządzeń na raz. Urządzenie posiada te same zabezpieczenia co wersja A10. Jego cena wynosi około 80 zł.

Testy i podsumowanie

W testach został wykorzystany smartfon Samsung Galaxy S7. Ponieważ większość osób ładuje włączone telefony z uruchomionymi niektórymi funkcjami, zdecydowałem się na ładowanie smartfonu z wyłączonymi aplikacjami, ale z włączonymi takimi funkcjami jak Bluetooth, NFC, Always on Display czy lokalizacje. Dzięki temu dostajemy informację o tym, jak powerbank będzie w stanie naładować działający smartfon.

Wszystkie powerbanki wypadły dobrze w testach. Jednakże najlepiej z nich wypadł model A10, który ma stosunek naładowania baterii do deklarowanej pojemności równy 75% co daje mu 3 miejsce w naszym rankingu.

Każdy z produktów Teclasta jest godny polecenia – posiadają one deklarowaną pojemność oraz szybko ładują smartfona (oczywiście jak na brak złącza z Quick Charge). T75Q to najładniejszy powerbank z jakim miałem do czynienia. Stworek jest świetny i fajnie wpaduje się do plecaka czy torby. T75Q posiada dodatkowo obudowę wykonaną z ognioodpornego materiału, który jest też miły w dotyku. A10 to po pierwsze bardzo dobrze wykonane urządzenie. Metalowa obudowa jest bardzo solidna, a dodatkowo dzięki lakierowi wygląda ona znakomicie. Jej wadą jest bardzo mocna podatność na odciski palców. Warto też wspomnieć, że A10 jest jednym z mniejszych powerbanków z jakimi miałem do czynienia. Ostatnie z urządzeń to model T200CE. Jest to najpojemniejszy powerbank ze wszystkich dzisiaj testowanych. Posiada on aż 4 wyjścia USB oraz może być ładowany ze złącza micro USB jak i lightning. Obudowa wykonana została z tworzywa sztucznego, które jest dobrej jakości. Na plus należy zaliczyć także wyświetlacz pokazujący procentowo naładowanie powerbanku. Jeśli chcecie kupić powerbanki znakomitej jakości, niedrogie oraz posiadające deklarowane parametry, to zdecydowanie warto jest ściągnąć produkty firmy Teclast z Chin.

T75Q 7500 mAh

A10 10000 mAh

T200CE 20000 mAh

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!