WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test USB Type-C Hub Havit T91

Wiele nowych laptopów czy Mini PC posiada złącze USB Type-C. Jednakże często pozostaje ono niewykorzystane ze względu na małą ilość sprzętów obsługujących owe złącze. Z drugiej strony wielu osobom brakuje dodatkowych, tradycyjnych złączy USB. Rozwiązaniem tego problemu jest Havit T91.

Urządzenie zostało zapakowane w małe, kartonowe opakowanie. Wraz z nim otrzymujemy instrukcję oraz karteczki z podziękowaniami za zakup i zachętą do podzielenia się opinią na temat produktu.

T91 ma wymiary 90 mm x 30 mm x 17,5 mm i wazy 10 g. Zostało ono wykonane z metalu a wygląda dobrze – jest po prostu całe srebrne. Posiada ono wychodzący kabel Type-C, który ma długość około 150 mm. Jest on dosyć elastyczny i nie powinno być problemów z jego manipulacją. Obok kabla umieszczone zostało złącze Type-C – służy ono tylko do ładowania, nie obsługuje transferu danych. Na górze T91 znajduje się dioda informująca o pracy oraz cztery złącza USB 3.0. Posiadają one inteligentną detekcję zapotrzebowania na prąd, co przydatne jest w przypadku ładowania np. smartfona. Każde ze złączy jest w stanie zapewnić transfer na poziomie 5 Gb/s. Ładowanie zewnętrznych urządzeń odbywa się z maksymalnym prądem 2 A, natomiast napięcie może ulegać zmianie w zależności od tego, co zostało podłączone (% V, 14,5 V, 20 V). T91 posiada także zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz jest to urządzenie typu plug and play – wystarczy go podłączyć i powinno ono bez problemu zacząć działać.

Testy i podsumowanie

Testy zostały wykonane na laptopie Asus UX410UA przy wykorzystaniu pendriva Sandisk Cruzer Blade 8 GB oraz smartfona Samsung Galaxy S7.

Jak możecie zauważyć, różnice w testach, w zależności od podłączenia pendrive, są niewielkie – w granicach błędów pomiarowych. T91 nie ogranicza więc wydajności podłączonych urządzeń. Pod względem ładowania smartfona także jest dobrze – wyniki są identyczne jak w przypadku zwykłego złącza USB w laptopie. Co więcej, nie zmieniają się one nawet przy 4 podłączonych urządzeniach.

Havit T91 kosztuje około 21 dolarów. Jeśli posiadacie wolne złącze Type-C w swoim urządzeniu i potrzebujecie dodatkowych złączy USB 3.0 to jest to produkt idealny dla Was. Aktualnie wiele laptopów zasilanych jest ze złącza Type-C. T91 posiada dodatkowe złącze Type-C, dzięki któremu możecie ładować także notebooka oraz dostać dodatkowe złącza USB (laptop podłączacie do hubu, a hub do ładowarki). Hub posiada także inteligentną detekcję potrzebnego prądu, którym ładowane są urządzenia. T91 to kompletny produkt, który rozszerzy ilość złączy w Waszym urządzeniu.

Polecamy