WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test wentylatora Reeven Euros

Reeven to dość mało znany producent sprzętu, jednakże posiada on w ofercie wiele ciekawych produktów. Tym razem otrzymałem od niego wentylator Euros. Zapraszam do testu!

Wentylator zapakowany został w zwykły plastik. Wraz z nim otrzymujemy cztery śrubki oraz cztery gumowe kołki, czyli dosyć standardowe wyposażenie. Gwarancja na śmigło wynosi dwa lata.

Euros ma wymiary 120 mm x 120 mm x 25 mm i waży 175 g. Wygląd jest przeciętny, choć ładnie wygląda przednia naklejka – szkoda jednak, że to co na niej zostało przedstawione nie zostało wykonane fizycznie na śmigle. Wentylator posiada 11 łopatek. Na każdej z nich widoczne są specjalne wyżłobienia, które zwiększają przepływ powietrza i zmniejszają przy tym odgłosy wydobywające się ze śmigła. Średni bezawaryjny czas pracy (MTBF) wynosi 120 tysięcy godzin. Reeven w produkcie zastosował łożysko S-FDB. Do testów otrzymałem model RA1225F16C-P, który kręci się z maksymalną prędkością równą 1600 RPM, generując przy tym przepływ powietrza równy 62,1 CFM oraz pracujący z głośnością równą 31,8 dBA. Dostępne są także inne odmiany wentylatora- spis modeli znajdziecie na stronie Reeven. Testowy model posiada PWM. Długość kabla wychodzącego ze śmigła wynosi około 45 cm.

Testy

Przy wentylatorze zamontowanym na chłodzeniu procesora Euros wypada bardzo dobrze – na podobnych obrotach przegrywa jedynie z większą konkurencją od Noctuy. Trochę gorzej wygląda to w przypadku działania w obudowie, jednakże są to minimalne różnice. Pod względem głośności jest tylko poprawnie- na 800 RPM jest on najcichszy jednakże na 1200 RPM i 1600 RPM da się znaleźć cichsze produkty.

Reeven Euros kosztuje około 12,9 $ i jego dużą wadą jest mała dostępność w Polsce. Wentylator dobrze się spisuje przy montażu na procesorze, całkiem niezły jest też jako śmigło w obudowie. Jego wadą jest za to głośne działanie na 1600 RPM oraz przeciętne na 1200 RPM. Jeśli Euros Wam się spodobał wizualnie to spokojnie możecie go brać i będziecie zadowoleni z wyboru.