WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test wentylatorów Noiseblocker NB-eLoop-Series

Noiseblocker NB-eLoop-Series to wentylatory, które są unikatowe w tej branży- ich skrzydła zostały ze sobą połączone. Czy ta innowacja jest korzystna dla konstrukcji?

Opakowania są identyczne, różnią się oczywiście parametrami poszczególnych modeli. Wraz z wentylatorem dostajemy dwa kable oraz zestaw montażowy, który składa się z śrub, gumowych nakładek oraz nakrętek. Kable są produkcji NB-Cable management. Noiseblocker udziela 6 lat gwarancji.

3

Kolejna seria wentylatorów Noiseblocker, z którą mam przyjemność Was zapoznać, należy do klasy premium. Wymiary śmigieł ponownie są standardowe, czyli 120 mm x 120 mm x 25 mm. Biały, nietypowy wirnik, wraz z czarną ramką wygląda znakomicie. Całości dopełniają szare, gumowe wstawki po bokach. Wirnik ponownie został wykonany z makrolonu. Posiada 6 skrzydeł, które przy końcówkach zostały połączone ze sobą. Dodatkowo, na każdym skrzydle znajdują się specjalne wycięcia. Ramka jest jeszcze bardziej nietypowa, bowiem jest bioniczna. Gumowe wstawki eliminują drgania wentylatora, a dodatkowe wypustki po drugiej stronie poprawiają przepływ powietrza i zmniejszają hałas dobiegający z urządzenia. W wentylatorach zastosowano łożysko NB-NanoSLI 2. Ich maksymalny bezawaryjny czas pracy wynosi, kolejno dla modeli B12-1, B12-2, B12-3, B12-4, B12-P, 160 000, 150 000, 140 000, 130 000 i 120 000 godzin. W modelach tych zastosowano zarządzanie okablowaniem, zwane NB-Cable management. Z wentylatora wychodzi kabel o długości 3 cm, do którego można podpiąć jeden z dwóch kabli (albo ich połączenie) o długości 20 cm i 50 cm. Wentylatory NB-eLoop-Series, z wyjątkiem modelu B12-P, posiadają wtyczkę 3 pin, ten jeden posiada system PWM, czyli musi mieć wtyczkę 4 pin.

Testy i podsumowanie

Wentylatory kiepsko spisują się przy zamontowaniu na radiatorze – wypadają znacznie słabiej niż nawet o połowę tańsza konkurencja. Może to wynikać z faktu, że generują znacznie mniejsze ciśnienie niż inne śmigła. NB-eLoop-Series mają za to świetne wyniki przy zamontowaniu w obudowie. Okupują one całe podium, a pozostałe dwa wypadają równie dobrze jak na swoje obroty. Także wersje B12-1 i B12-2 są praktycznie niesłyszalne. Pozostałe 3 są głośne (B12-4 to nawet suszarka), więc przy ich wyborze należy się zastanowić, czy wydajność jest warta poświęcenia ciszy. Śmigła kosztują od 70 zł do 80 zł (w zależności od wersji). Oprócz znakomitej wydajności przy zamontowaniu w obudowie należy zwrócić też uwagę na niezły design oraz wysoką jakość konstrukcji. Te cechy sprawiają, że w tym jednym zastosowaniu zdecydowanie polecam ich zakup.