WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test Xtorm USB-C Hub 5-IN-ONE XC005

Kontynuujemy testy hubów USB. Tym razem do recenzji otrzymałem model XC005 od firmy Xtorm. Czy jest to produkt godny polecenia?

Na starcie wspomnę, że producent w jednym czasie wypuścił wiele różnych wersji hubów Type-C USB. Do testów otrzymałem model najwyższy i z największymi możliwościami. Całą resztę możecie zobaczyć pod tym linkiem.

XC005 otrzymałem w opakowaniu charakterystycznym dla firmy. W środku znajduje się tylko instrukcja, która dobrze wyjaśnia użytkowania huba.

Urządzenie ma prosty design – jest całe szare i wyjątkiem jest kabel i jego okolice, które są czarne. Hub ma wymiary 254 mm x 43 mm x 15 mm i waży 65 g. Został on wykonany z aluminium, dzięki czemu jego jakość jest znakomita i nie ma obaw o jego przypadkowe zniszczenie. XC005 łączy się z laptopem za pomocą złącza USB Type-C. Jeśli Wasz ultrabook jest z niego ładowany to nie macie się o co martwić – producent umieścił na hubie dodatkowe złącze, które zapewni Wam tą możliwość (do 60 W). Cztery złącza znajdują się na jednym z węższych boków XC005. Są to USB 3.0, czytnik kart SD i micro SD oraz wyjście HDMI, które obsługuje maksymalnie rozdzielczość 4K. Na samym końcu zostało umieszczone złącze Ethernet 10/100/1000 Mbps.

Testy

Do testów wykorzystałem laptopa Asus UX410UA, kartę microSD TDK z dołączonym adapterem SD oraz smartfon Samsung Galaxy S7. Urządzenie wystarczy włożyć do gniazda Type-C USB i to tyle – komputer od razu go widzi. Czytnik kart Xtorma działa nawet lepiej niż ten wbudowany w laptopa. Prędkości odczytu są znacznie większe i jest to bardzo pozytywne zaskoczenie. Gniazdo Ethernet także pozwala na wykorzystanie maksimum internetu przy zachowaniu niskiego pingu. Złącze USB sprawdziłem przy ładowaniu smartfona – prędkości były takie same co przy tym gnieździe wbudowanym w laptopa. Złącze HDMI także działało bezproblemowo – wyświetlane filmy nie przerywały się, nie zacinały oraz nie było żadnych problemów.

Podsumowanie

Hub Xtorma w najwyższej wersji kosztuje 75 euro – niższe wersje są oczywiście tańsze. Jest to dosyć duża cena, jednakże to co otrzymujemy w zamian jest najwyższej jakości (aluminiowa obudowa robi swoje). Każde ze złączy działa bardzo dobrze i w pełni rozszerza możliwości laptopa. Jeśli potrzebujecie tego typu rozszerzenia to warto zdecydować się propozycję od tej firmy – hub jest perfekcyjny.