WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test Yenkee PowerBank 8000 mAh

Ostatnimi czasy bardzo dużo firm debiutuje na łamach WhatNext. Tym razem jest to firma Yenkee ze swoim powerbankiem o pojemności 8000 mAh. Czy jego zakup to dobry wybór?

Powerbank otrzymałem w czarno-żółtym opakowaniu. Wraz z nim w pudełku znajduje się instrukcja oraz kabel USB-micro USB. Instrukcja posiada pełen opis w języku polskim. Gwarancja wynosi 24 miesiące.

Powerbank ma wymiary 131 x 66 x 14mm i waży aż 190 g. Jest on więc dosyć mały ale za to stosunkowo ciężki jak na taką pojemność. Wytłumaczenie tego leży w wykonaniu – powerbank został zrobiony z aluminium, przez co charakteryzuje się większą wagą, znakomitą jakością wykonania oraz podatnością na odciski palców. Na jednym z większych boków znajdują się cztery białe diody informujące o poziomie naładowania powerbanku. Na jednym małym boku znajduje się włącznik a na drugim wejście micro USB służące do ładowania. Urządzenie Yenkee ładowane jest prądem 2 A, więc jego zapełnienie powinno trwać stosunkowo krótko. Powerbank posiada wbudowany gumowy pasek z wyjściem micro USB. Dzięki temu nie trzeba pamiętać o noszeniu przy sobie dodatkowego kabla. Bank ma też oczywiście wyjście USB. Maksymalny prąd na wyjściu to 2,1 A na wyjściu USB oraz 1 A na wyjściu micro USB. Urządzenie ma także zabezpieczenia przed przebiciom, rozładowaniem oraz zwarciom. Produkt Yenkee zrobił na mnie  świetne wrażenie, głównie ze względu na jakość wykonania. Czy będzie ono utrzymane po testach?

Testy i podsumowanie

W testach został wykorzystany smartfon Samsung Galaxy S7. Ponieważ większość osób ładuje włączone telefony z uruchomionymi niektórymi funkcjami, zdecydowałem się na ładowanie smartfonu z wyłączonymi aplikacjami, ale z włączonymi takimi funkcjami jak Bluetooth, NFC, Always on Display czy lokalizacje. Dzięki temu dostajemy informację o tym, jak powerbank będzie w stanie naładować działający smartfon.

Powerbank wypadł świetnie w testach. Szybkość ładowania jest znakomita, produkt Yenkee posiada także deklarowaną pojemność. Stosunek naładowania baterii do deklarowanej pojemności wynosi 73,5%, co w przypadku tej procedury testowej, jest znakomitym wynikiem.

Yenkee PowerBank 8000 mAh kosztuje około 110 zł. Cena jest dosyć wysoka jak na 8000 mAh jednakże jest ona w pełni uzasadniona. Bank energii wypadł znakomicie w testach – szybko ładuje smartfony oraz posiada deklarowaną pojemność. Został on wykonany z aluminium przez co jego jakość jest świetna. Fakt, jest on podatny na odciski palców, jednakże można zawsze wybrać inną wersję kolorystyczną. Dużym plusem jest też wbudowane złącze micro USB oraz szybkie ładowania samego powerbanku. Podsumowując – jest to bardzo fajne urządzenie, nad zakupem którego warto się zastanowić.