Zalman to producent, który ostatnio miał duże kłopoty. Wiele osób obawiało się, że firma zniknie z rynku a byłaby to ogromna starta. Jednakże nic takiego się nie stało i dzisiaj mam przyjemność przedstawić Wam test nowego pendriva Zalman’a.

Pendrive zapakowany jest w małe, kartonowe pudełko, na którym znajdują się podstawowe informacje dotyczące produktu oraz poruszona jest kwestia jego znakomitej wydajności. Zazwyczaj w środku oprócz pamięci nic więcej się nie znajduje, ale tym razem Zalman miło zaskakuje dołączoną krótką smyczą.

U3M128 ma wymiary 55 mm x 18,5 mm x 8,6 mm i waży on 14 g. Sam pendrive został wykonany z dobrej jakości materiału. Jest on cały czarny, jedynie napisy mówiące o producencie i modelu są białe. Po przeciwnej stronie od złącza USB 3.0 znajduje się niebieska dioda informująca o pracy urządzenia. Samo złącze zabezpieczone jest przez plastikową nakładkę, którą po zdjęciu nie można nałożyć na resztę pamięci. Trzeba ją trzymać w bezpiecznym miejscu. Pendrive ma pojemność deklarowaną 128 GB, a realną 117 GB. Producent nie dołącza też żadnego dodatkowego oprogramowania. Warto też zaznaczyć, że Zalman wykorzystał pamięci typu MLC, które, w stosunku do SLC, charakteryzują się mniejszą wytrzymałością na zapis danych, mniejszymi prędkościami ale także większą gęstością upakowania danych, czyli tym samym niższą ceną za bit. Deklarowana prędkość zapisu wynosi 200 Mb/s, a zapisu 120 Mb/s. Producent udziela 2 lata gwarancji, a jego cena powinna wynosić około 400 zł.

Testy i podsumowanie

Czas i prędkość kopiowania paczki 1353 plików (2,92GB) na pendriva: 147,906 s, 20 MB/s

Czas i prędkość kopiowania paczki 1353 plików (2,92GB) z pendriva na dysk: 49,469 s, 61MB/s

Czas i prędkość kopiowania jednego pliku (3,12 GB) na pendriva: 60,625 s, 53 MB/s

Czas i prędkość kopiowania jednego pliku (3,12 GB) z pendriva na dysk: 51,780 s, 63 MB/s

Pendrive prezentuje się znakomicie. Jest ładnie wykonany, pojemny a przede wszystkim szybki. Uzyskane wyniki są znakomite, transfer danych jest bardzo szybki, mimo, że prędkość odczytu nawet nie zbliża się do tej deklarowanej przez producenta. Generalnie jeśli chcecie mieć szybką i pojemną pamięć oraz macie do wydania około 400 zł to U3M128 MLC będzie bardzo dobrym wyborem.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!