WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Test ZOTAC RTX 2080 Ti AMP Extreme

Uzupełniamy testy serii RTX od ZOTACa. Brakowało nam głównie tylko modelu RTX 2080 Ti i właśnie udało nam się go zdobyć do testów. Jak w nich karta się zaprezentuje?

Wygląd

Karta wygląda naprawdę świetnie. Jest cała czarna, a wszelkie białe wstawki są podświetlane. Sprawia to, że RTX 2080 Ti AMP Extreme jest jedną z ładniejszych konstrukcji, jakie miałem w rękach. Podświetleniem możecie sterować za pomocą oprogramowania, więc nie ma problemów z jego dopasowaniem do własnych wymagań. Samo chłodzenie jest ogromne, a konstrukcja łącznie zajmuje 2,5 slota. Jej dokładne wymiary wynoszą z kolei 308 mm x 113 mm x 57 mm. Grafika posiada trzy 90 mm wentylatory z półpasywnym trybem. Tradycyjnie nie zabrakło złączy do SLI i dwóch 8-pinowych do zasilania. Karta posiada standardowe złącza: 3x DisplayPort, jedno HDMI 2.0 i jedno USB Type-C. Jakość wykonania to najwyższa półka – niektóra konkurencja powinna się uczyć od ZOTACa co to znaczy jakość.

Platforma testowa

Testy w rozdzielczości 1920 x 1080

Testy w rozdzielczości 2560 x 1440

Testy w rozdzielczości 3840 x 2160

Podkręcanie

Podkręcanie zostało wykonane po przesunięciu suwaków z napięciem, power limit oraz thermal limit do maksymalnych wartości w programie MSI Afterburner. Jak możecie zobaczyć, osiągnięte maksimum to 80 MHz na rdzeniu oraz 200 MHz na układach pamięci (efektywnie 800 MHz). Przy wyższych wartościach były już problemy z grami. Przykładowe wyniki przy takich ustawieniach znajdziecie poniżej.

Temperatury, głośność, pobór mocy

Podsumowanie

Karta jest zdecydowanie demonem wydajności. We wszystkich tytułach wypadła ona najlepiej i bez problemu pokonuje konkurencję. Na to ma wpływ wysokie fabryczne OC, które świetnie sprawdza się w grach. Z karty można jeszcze trochę FPSów wyciągnąć dzięki podkręcaniu – wtedy zyskacie jeszcze większą wydajność. ZOTAC RTX 2080 Ti AMP Extreme posiada tryb półpasywny, więc w spoczynku jest niesłyszalna. Trochę gorzej jest pod obciążeniem, gdzie karta osiąga 47 dBA i może być słyszalna. Także wtedy obecne są wysokie temperatury oraz duży pobór mocy.

ZOTAC RTX 2080 Ti AMP Extreme kosztuje około 6500 zł. Jest to z pewnością jeden z najwydajniejszych RTXów na rynku. Pokonuje on każdą konkurencję i naprawdę wypada świetnie. Do tego karta znakomicie wygląda i jest genialnie wykonana. Można też z niej więcej wyciągnąć dzięki podkręcaniu. Parę FPSów więcej zawsze się przyda. Wadą karty jest wysoki pobór mocy. Kultura pracy i temperatura pod obciążeniem mogła by być też lepsze. Jeśli jednak zależy Wam głównie na wydajności to śmiało możecie brać tę konstrukcję – ciężko na rynku o coś wydajniejszego.