Kategoria: Akcesoria samochodowe

  • «
  • 1
  • »

Test nawigacji TomTom START 52

Nawigacja samochodowa jako kategoria urządzeń ma już swój złoty wiek dawno za sobą. Została wyparta przez współczesne smartfony wyposażone w Google Maps. Obraz ostatecznej klęski psuje jednakże fakt, iż klasyczne nawigacje nie zniknęły ze sklepowych półek. Trzymają się całkiem nieźle, a do tego potrafią też dobrze działać, czego “żywym” przykładem jest TomTom START 52.

SmartGPS SG775 TT EU – Nawigacja dla Truckerów Krótki test nawigacji dla kierowców TIRa - SmartGPS SG775 TT EU

Zawód truckera do łatwych nie należy. Obostrzenia dotyczące godzin pracy, ograniczony czas przejazdów przez miasta, trasy z objazdami, niskie przęsła mostów i wąskie uliczki to zmora kierowców TIRów. Jeśli jeździsz od lat na tej samej trasie, jakoś sobie poradzisz, jednak jeśli twój szef wynajduje coraz to nowe zlecenia – nie jesteś w stanie przygotować się do trasy patrząc tylko na mapę. W tym przypadku, wyspecjalizowana nawigacja to podstawa – bez niej ciężko będzie zaplanować trasy tak, by nie utknąć pod pierwszym lepszym wiaduktem. Jeśli ciekawi Was jak spisała się nawigacja SmartGPS SG775 TT EU – zapraszamy do lektury naszego testu.

Test Becker Active.7sl EU – Duży może więcej Krótki rzut okiem na siedmiocalową nawigację Active.7sl EU od firmy Becker

Wydawać by się mogło, że w świecie opanowanym przez telefony z Androidem, nie ma miejsca na nawigację samochodową. Gdy jedziemy gdzieś za miasto, odwiedzamy znajomych, którzy kupili mieszkanie na ulicy, której nazwa nam nic nie mówi, wyciągamy komórkę i uruchamiamy mapy Google. Jedziemy i skupiamy wzrok na małym ekranie komórki, szukając tej konkretnej uliczki w którą to mamy skręcić. Ile razy, podczas nawigowania przez telefon, ktoś do Was dzwonił? Odrzucić czy odebrać i stanąć gdzieś na poboczu, bo przecież nie znacie trasy. Otóż jest na to proste rozwiązanie – nawigacja, urządzenie dedykowane do sprawnego prowadzenia użytkowników szos do celu. W […]

Test Xblitz X300 – zestaw głośnomówiący z transmiterem FM

Już jakiś czas nie było na łamach WhatNext akcesoriów do samochodów. Dziś krótki test ciekawego gadżetu, którym z pewnością zainteresuje się spora część posiadaczy aut. Przed Wami zestaw głośnomówiący Xlitz X300 z funkcją transmitera FM. Nazywanie X300 jedynie zestawem głośnomówiącym to troszkę niedomówienie, gdyż ten sprzęcik potrafi więcej. Ale po kolei.

Mini-test ładowarek sieciowych, samochodowych i kabli od Yenkee

W życiu każdej osoby nadejdzie taki moment, w którym będzie trzeba kupić ładowarkę czy kabel. Wiele osób wybiera ten sprzęt na zasadzie najtańszego, a to nie jest najlepsze podejście. Warto zapoznać się z ofertami wielu producentów. Jedne z ciekawszych produktów posiada w swojej ofercie Yenkee. Zapraszam do zapoznania się z częścią urządzeń ładujących tej firmy.

Test wideorejestratora DOD LS475W Sprzęt dla wymagających?

Wideorejestratory samochodowe to coraz częściej spotykane wyposażenie auta i trudno się temu dziwić. Zapobiegają wymuszeniom odszkodowań, czy też pozwalają na uzyskanie zniżek na ubezpieczenie. Część z nich ma też szereg innych funkcji, jak np. GPS lub wykrywacz fotoradarów. Postanowiliśmy na łamach WhatNext zacząć testować również tego typu sprzęty. Na pierwszy ogień idzie sprzęt firmy DOD model LS475W.