WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Thanos w Fortnite, czyli mała współpraca pomiędzy twórcami dwóch hitów

Fortnite Battle Royale od Epic Games podbiło rankingi najpopularniejszych gier, a Avengers: Wojna bez granic okazał się istną kopalnią złota. Nic więc dziwnego, że twórcy obu tych produkcji postawili na małą współpracę. Filmu raczej zmienić nie można… ale element filmu z łatwością można przenieść do gry. Wkrótce we Fortnite zmierzycie się z mocą samego Thanosa!

Legenda głosi, że obaj bracia Russo podczas reżyserowania Avengers: Wojna bez granic umilali sobie czas w najpopularniejszym Battle Royale. Będąc wielkimi wręcz fanami tego tytułu, uderzyli z propozycją do Donalda Mustarda, dyrektora kreatywnego Epic Games o małe połączenie tych uniwersów. Jak się okazało, ekipa studia również była pod wrażeniem najnowszego filmu Marvela, dlatego przystanęli na tę propozycję.

W ramach tej małej współpracy dziś we Fortnite pojawi się specjalne wydarzenie, w ramach którego wszyscy gracze będą mogli znaleźć ukryty na mapie jeden egzemplarz charakterystycznej rękawicy z sześcioma kamieniami nieskończoności, przemieniając się jednocześnie w nikogo innego, jak samego Thanosa. Niestety kwestia nowych umiejętności, broni, czy pasywnych bonusów pozostaje nieznana.

Z pewnością jest to coś naprawdę ciekawego dla wszystkich graczy, ale mi podoba się samo podejście twórców Fortnite. Ci nie zamykają się na otaczający nas świat, trendy oraz pop-kulturę, przez co można powiedzieć, że łamią swojego rodzaju „czwartą ścianę” w grze.

Źródło: ew.com