WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

„The Boring Company” Elona Muska zakończyła pierwszy odcinek tunelu w Los Angeles

Mimo tego, że po humorystycznej zapowiedzi Elona Muska wiele osób myślało, że The Boring Company pozostanie jedynie żartem – oto zakończyła się budowa pierwszego odcinka tunelu nowej firmy południowoafrykańskiego biznesmena.

Jeszcze niedawno The Boring Company testowało maszynę do budowania tunelów Godot w siedzibie SpaceX w Kalifornii, a już Elon Musk potwierdził, że w Los Angeles zakończono budowę pierwszego odcinka tunelu. Na początku miesiąca media informowały, że Musk odbył rozmowę z burmistrzem Los Angeles, którym jest Eric Garcetti, i toczyła się ona na temat możliwości budowy sieci tuneli pod miastem. CEO SpaceX przekonywał, że jeśli uda się im zrealizować tę inicjatywę, tunele zredukują przeludnienie miasta, budując fundamenty pod nową formę komunikacji.

Póki co jednak, projekt ten jest w powijakach, ale jeśli The Boring Company utrzyma tempo rozwoju, jakie Musk nadał w innych swoich firmach, takich jak Tesla czy SpaceX, mieszkańcy Los Angeles powinni zacząć korzystać z tuneli już za kilka lat.

źródło: neowin.net | zdjęcie: wikipedia.org