WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

[AKT.] The Forest oficjalnie debiutuje na rynku

Kojarzycie The Forest? Tak, to właśnie jedna z tych gier, których wysyp w fazie wczesnego dostępu przeżyliśmy w okolicach 2014 roku. Na szczęście ten i wiele innych tytułów zaczynają przebudzać się z „alphowej-gorączki” i jeden po drugim debiutują na Steamie. Dziś na przykład swoją premierę odbębnił zaskakująco popularny Las, którego twórcy dopięli na ostatni guzik.

Tak naprawdę The Forest rozpoczął swoją przygodę w drodze ku pełnoprawnej wersji dzień przed premierą. Twórcy bowiem zdecydowali się na sukcesywne wprowadzanie swojego dzieła na kolejny etap. Mowa o trzech następujących po sobie aktualizacjach, które przygotowały ówczesną wersję gry na najważniejszą paczkę nowości. Pierwsze z nich dotyczyły głównie napraw błędów i małych zmian, nad którymi nieustannie czuwali aktywni fani odgrywający przez cały dzień rolę testerów.

Was jednak z pewnością ciekawią wprowadzone nowości, dlatego już śpieszę z odpowiedzią. Niestety studio nie postarało się do tej pory o szczegółowego „patch notesa” [AKT. pojawił się już tutaj], ale z licznych wypowiedzi graczów i szczątkowych informacji udało mi się co nieco ulepić. Tradycyjnie nowa wersja zapewniła The Forestowi graficzny lifting oraz wyższą płynność rozgrywki, co w połączeniu z ogromną liczbą poprawek ma po prostu umilić wszystkim zabawę.

Z kolejnych nowości mogę potwierdzić wyłącznie nowy rodzaj ubrania, przeróbka jaskiń, zmiany w end-game oraz całkowicie nowe, alternatywne zakończenie. Kto wie? Może jest powiązane z nową budowlą, która jest zwyczajnym napisem „SOS” z kamieni? Na szczęście studio Endnight Games nie spoczywa na laurach i już teraz zapowiedziało kolejną dużą aktualizację, wprowadzającą tryb VR w formie oddzielnego tytułu. Ten na szczęście będzie darmowy dla wszystkich nabywców podstawowej wersji.

Źródło: steamcommunity.comendnightgames.com