WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

The Last Remnant doczekał się remasteru po 10 latach

Znajdą się tutaj jacyś fani jRPG? Ja szczerze mówiąc, kompletnie ich nie trawię, ale jestem pewien, że wieść o tym, że The Last Remnant doczekał się remasteru po 10 latach od premiery pierwowzoru, rozbudzi wspomnienia miłośników japońskiej kreski. 

The Last Remnant zadebiutował na rynku kawał czasu temu, bo w 2008 roku. Co jednak ciekawe, początkowo był dostępny na konsoli Xbox One, aby później w tradycyjnym porcie powitać graczy PCtowych. Jak na remaster, 10 lat wydaje się całkiem przyzwoitym okresem czasu, ale plany wydawcy, czyli Square Enix mogą nie spotkać się z uznaniem. Firma zdecydowała bowiem, że The Last Remnant Remastered trafi wyłącznie na konsole PlayStation 4. Całkiem fajne lawirowanie wokół platform, co nie?

Ostatecznie The Last Remnant Remastered zadebiutuje na PlayStation Store już 6 grudnia bieżącego roku. Jego cena ma wynosić 20$, a odświeżona wersja ma posiadać wszystkie assety znane z PCtowej wersji. Oczywiście po odpowiednim liftingu graficznym, który możecie zauważyć na powyższym zwiastunie. Wraz z oficjalną zapowiedzią, wydawca zdecydował się na usunięcie The Last Remnant z dystrybucji na Steamie. Kupić tej gierki już nie możecie, ale jeśli posiadacie ją w bibliotece, to zostanie tam na zawsze. No, chyba że wyłączą serwery Steama – wtedy jednak spotkamy się ze znacznie większą katastrofą.

Historia o Bloodborne, Trevorze z GTA V i remasterze Dark Souls

Źródło: Engadget
Zdjęcia: Square Enix via Engadget