WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

The Man in the High Castle jest najpopularniejszym serialem stworzonym przez Amazona

Amazon dopiero rozpoczyna działalność jako producent seriali, ale trzeba przyznać, że The Man in the High Castle udał mu się całkiem nieźle (choć pisaliśmy wcześniej, że nie jest to produkcja idealna).

Serial oparty na książce napisanej przez legendarnego Philipa K. Dicka zabiera nas do alternatywnej wersji rzeczywistości, w której alianci przegrywają drugą wojnę światową, a Stany Zjednoczone opanowane są przez nazistów. Niedawno Amazon ogłosił przedłużenie kontaktu z twórcami, co oznacza kolejny sezon. Teraz poparte to zostało (mniej lub bardziej konkretnymi) liczbami. Według nich, pilota The Man in the High Castle oglądano częściej niż cokolwiek innego w historii Amazona.

Niestety, tak jak konkurenci w postaci Netflixa i Hulu, Amazon nie ma zamiaru podzielić się dokładną liczba wyświetleń czy innymi detalami. Warto jednak zauważyć, że do tej pory Amazon nie decydował się na komentowanie osiągnięć swoich autorskich seriali. Ciężko więc wywnioskować, o jakich statystykach mniej więcej mówimy. Sam fakt, że TMitHC dostał drugi sezon nastraja bardzo pozytywnie. Zainteresowanych jeszcze raz odsyłam do artykułu redakcyjnego kolegi Radosława Krajewskiego skupiającego się właśnie na tymże serialu.

[źródło i grafika: theverge.com]