WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

The Pilot to urządzenie wielkości słuchawki dousznej które tłumaczy języki obce w czasie rzeczywistym

Ktokolwiek kiedykolwiek był za granicą, ten wie, że dogadanie się z obcokrajowcem nie przebiega tak cudownie, jak pokazują nam to podręczniki do nauki języka. Nawet na Zachodzie nie każdy umie porozumiewać się po angielsku, a tym bardziej nie ma mowy o języku polskim, który jest kosmicznie wręcz trudny dla osób spoza Polski. Mamy już Google Translator, który pomaga nam we wzajemnym zrozumieniu, ale koncepcję tłumacza można przenieść na następny poziom. Wszystko dzięki technologii oczywiście.

Waverly Labs to firma, która przygotowała urządzenie, mogące wkrótce zabić coś takiego jak bariera językowa. Wszystko mieści się w małej słuchawce nazwanej The Pilot. Wystarczy włożyć ją do ucha, połączyć z aplikacją w telefonie i rozpocząć konwersację z np. Francuzem. The Pilot w tym czasie nasłuchuje i po krótkim czasie (kilka sekund), z pomocą odpowiedniej aplikacji, mówi nam do ucha przetłumaczoną kwestię obcokrajowca. Nie ma w tym niczego magicznego, to działa w tak prosty sposób. Zobaczcie zresztą krótki materiał prezentujący The Pilot w akcji.

https://www.youtube.com/watch?v=Y87Qk34BZUQ

Słuchawka nie jest jednak urządzeniem perfekcyjnym. Jego tłumaczenie nie zawsze może się zgadzać w 100% z prawdą, ale wraz z użytkowaniem, The Pilot będzie inteligentnie usprawniało swój silnik tłumaczący. Produkt Waverly Labs nie przekłada również tego, co mówią osoby z otoczenia. Żeby translator zadziałał osoba, z którą się komunikujemy, musi mieć założoną drugą parę The Pilot (dołączoną do zestawu).

The Pilot zebrało na swojej kampanii w serwisie Indiegogo powalającą sumę 3,5 miliona dolarów. Urządzenie pojawić ma się w sprzedaży już w maju 2017 i wspierać będzie 5 języków – angielski, francuski, hiszpański, portugalski oraz włoski. Waverly Labs oczywiście zamierza wspierać słuchawkę i już jesienią 2017 roku The Pilot otrzyma aktualizację z dodatkowymi językami, takimi jak polski czy niemiecki. Niestety, dodatkowe paczki językowe będą dostępne odpłatnie, o ile nie zdążyliście wesprzeć kampanii crowdfundingowej tejże firmy.

źródło: indiegogo.com | zdjęcia pochodzą z materiałów prasowych Waverly Labs