WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

The Walking Dead może zachować dawnego ducha

Od wieści o zamknięciu studia Telltale Games odpowiedzialnego właśnie za serię gier The Walking Dead trafiło do nas wiele informacji na temat jej uwieńczenia. Zdecydowanie najważniejszą z nich była ta o przejęciu projektu przez oddział Skybound Entertainment, którego CEO zapowiedział właśnie, że do tej pracy ma specjalny plan, dzięki któremu The Walking Dead może zachować dawnego ducha.

Podczas ostatniego AMA (Ask Me Anything) z udziałem wspomnianego CEO, Iana Howe, ten oznajmił, że chce skompletować zespół odpowiedzialny za dokończenie The Walking Dead w całości z byłych deweloperów Telltale Games:

Plan polega na tym, by personel był w 100% obsadzony przez byłych pracowników Telltale. Tylko w momentach, w których nie moglibyśmy znaleźć kogoś na dane stanowisko, szukalibyśmy gdzieś indziej. Nie mogę zagłębić się w szczegóły, ale zespół będzie pracował bezpośrednio dla Skybound, aby ukończyć grę.

Sprawa prezentuje się wręcz świetnie dla tych pracowników, którzy nadal nie znaleźli sobie zajęcia po nagłym zwolnieniu. Howe zna jednak realia i zapewnił, że nie firma nie będzie starać się na siłę sprowadzać wspomnianych deweloperów. Wszystko przez to, że „to niesprawiedliwe, aby poprosić kogoś, aby wrócił i pracował przez następne kilka tygodni. Zwłaszcza jeśli przeszkadzałoby to w innej ofercie pracy”.

Zakończenie The Walking Dead nie będzie jednak odmienne od pierwotnych planów. Zakończenie gry zostało już bowiem przypieczętowane współpracą pomiędzy Skybound i scenarzystami. Pomimo tego, przejęcie produkcji przez zupełnie innych ludzi z pewnością wpłynęłoby na ostateczny wynik… ciekawe tylko, czy dobry, czy zły. Howe stwierdził również, że będzie naprawdę rozczarowany, jeśli trzeci epizod nie zadebiutuje jeszcze w tym roku. Zostawił również otwarte drzwi na DLC, a nawet inne gry w stylu Telltale. Czyżby firma znalazła właśnie idealny moment na rozszerzenie swojego gamingowego zaplecza?

Czytaj też: Co z The Walking Dead od Telltale?

Źródło: PCGamer
Zdjęcia: PCGamer