WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

The Walking Dead: The Final Season powstanie!

Telltale Games może i zamknęło swoją działalność, ale firma nie wystawi fanów swojej najpopularniejszej serii. Innymi słowy, The Walking Dead: The Final Season powstanie!

Ponad dwa tygodnie temu branżą gier wstrząsnęła informacja o zamknięciu studia Telltale Games. No, w większości przypadków zapewne nie z empatii, a ryzyka, że historia w epizodycznej serii The Walking Dead nie zostanie zamknięta. Kilka dni temu okazało się jednak, że firma poszukuje studia, które za nią dokończy dwa ostatnie epizody, aby nie zawieść graczy z całego świata. Dziś doszły nas jednak słuchy z Twittera oraz imprezy New York Comic Con, że za dokończenie The Walking Dead: The Final Season będzie teraz odpowiedzialne Skybound Games.

To jeden z oddziałów firmy Skybound Entertainment, który skupia się wyłącznie na tworzeniu gier. Samą firmę założył komiksowy scenarzysta, twórca tej marki, czyli Robert Kirkman. Ten będzie zapewne nadzorował prace nad ostatnimi dwoma odcinkami serii, przy których będą brali udział również byli deweloperzy z Telltale Games. Produkcje nie będą zapewne odstawać od poprzedników, ponieważ są już na pewnym etapie produkcji. Nie wiemy jednak, czy zwyczajne przejęcie postępów przełoży się na rychłą datę premiery, której niestety nie ujawniono. Więcej szczegółów na temat gry powinno wkrótce ujrzeć światło dzienne.

The Walking Dead od Telltale mogą dokończyć inne firmy

Źródło: PCGamer
Zdjęcia: PCGamer