Każdy lubi gry za darmo i choć w przypadku Epic Games Store takie „niespodzianki” nie są kluczem firmy do sukcesu, to chyba nikt nie pogardzi darmową kopią The Witness? Jest to oczywiście niezależny i niespecjalnie rozbudowany tytuł, wyprodukowany rękami Jonathana Blowa i deweloperów ze studia Thekla.

Ją możecie już przypisać do swojego konta Epic Games, udając się do oferty The Witness w sklepie w launcherze, albo pod ten link. Wielkie rozdawnictwo połączone z debiutem gry na tej platformie rozpoczęło się 4 kwietnia o 17:00, a promocja potrwa przez całe dwa tygodnie. Gwarantuje Wam, że będzie warto poświęcić tę minutę na kilka kliknięć, ponieważ The Witness jest po prostu ciekawa.

Na pierwszy rzut oka od razu rzuci nam się w oczy jej cukierkowa (niewymagająca) oprawa graficzna, a gameplay przyniesie wspominki starych dobrych czasów, w których to górowały przygodówki. The Witness oferuje widok z pierwszej osoby, z którego to próbujemy rozwiązać tajemnicę opuszczonej wyspy, poruszając się swobodnie i rozwiązując coraz to kolejne zagadki.

Czy można nazwać tę produkcję czymś na miarę Firewatch? Nie jestem co do tego przekonany, ale z recenzji wynika, że The Witness zwyczajnie jest warte naszej uwagi, choć możliwe, że już w niego zagraliście, zważywszy na to, że towarzyszy nam już od 2016 roku.

Czytaj też: Burza Ognia w Battlefield 5 zaktualizowana – co nowego w grze?

Źródło: Epic Games Store

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!