WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Thingmaker – drukarka 3D dla dzieci

Dwóch gigantów, reprezentujący branżę projektowania 3D Autodesk oraz pochodzący z branży zabawkarskiej Mattel, połączyło swoje siły aby opracować drukarkę 3D przeznaczoną dla dzieci. Twórcy AutoCAD, 3DS Max oraz lalki Barbie zaprezentowali swoje dzieło, nazwane Thingmaker na targach zabawkarskich New York Toy Fair.

Marka Thingmaker wcześniej była używana przez Mattel w latach sześćdziesiątych poprzedniego stulecia i opisywała zabawkę służącą do własnoręcznego wytwarzania galaretowatych odlewów. Nowy Thingmaker idzie z duchem czasu i  jest właściwie niemal standardową drukarką 3D wytwarzającą przedmioty z filamentu polilaktydowego (PLA).

Drukarka dla dzieci ma być stosunkowo niedroga (299 dolarów) i dobrze zabezpieczona przed głupimi pomysłami młodocianych użytkowników: drzwiczek pola roboczego nie można otworzyć w czasie pracy, a po zakończeniu wydruku nagrzana głowica wycofuje się do bezpiecznej pozycji. Jednak prawdziwą siłą rozwiązania ma być dostarczane wraz z nim oprogramowanie.

Program, dostępny w wersji na iOS oraz Androida, ma pozwalać dzieciom (lub ich rodzicom) na łatwe tworzenie projektów z gotowych elementów. Aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze. Pozwala na pokolorowanie fragmentów zabawki, obejrzenie jej w różnych pozach (drukarka tworzy elementy, które składamy w zabawkę z ruchomymi elementami) i szybkie rozpoczęcie wydruku. Ten może jednak potrwać dłuższą chwilę – przykład pod koniec filmu.

[źródło i grafika: thenextweb.com]