WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

To już koniec Pokémon Essentials przez politykę Nintendo

Pokémon Essentials, czyli kreator służący do tworzenia fanowskich gier w uniwersum Pokemon został usunięty na żądanie Nintendo. Firma wprawdzie okazywała wcześniej swoją niechęć do tego programu, ale dopiero teraz dopięła swego.

Narzędzie Pokémon Essentials było uwielbiane przez społeczność Pokemon, ponieważ ułatwiło tworzenie gier w tym świecie. Wbudowane w nie mechanizmy RPG, wraz z zaprojektowanymi mapami, zestawami klocków, muzyką i innymi potrzebnymi do stworzenia jako takiej produkcji były dostępne dla każdego „dewelopera”. Jednak to instrukcje zawarte na oficjalnej Wiki były tym, czego potrzebował każdy twórca. Teraz jednak nikt nie może zaczerpnąć ze zebranej tam wiedzy, ponieważ to w ten czuły punkt uderzyło Nintendo. Maruno, czyli ktoś w rodzaju nadzorcy narzędzia poinformował, ze:

Wiki Pokémon Essentials i wszystkie pliki do pobrania zostały usunięte z powodu roszczenia o naruszenie praw autorskich przez prawników reprezentujących Nintendo of America.

Na forach znajdziemy już masę niezadowolonych graczy z decyzji studia. Pokémon Essentials był świetnym sposobem na to, aby fani i programiści mogli zaangażować się w to uniwersum i nieustannie je rozbudowywać, korzystając ze swojej kreatywności, odkrywali tajniki tworzenia gier. Teraz będzie to bardzo utrudnione, ale produkcje, które już się pojawiły, nie zostaną nagle usunięte. Są one głównie kopiami offline, więc w sieci nadal znajdziecie odpowiednie instalatory.

11 smartfonów to nic specjalnego dla 69-letniego fana Pokemon GO

Źródło: Engadget
Zdjęcia: Kim Kyung Hoon / Reuters