WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

To ostatni rok PSVita od Sony

Hiroyuki Oda, jeden z przedstawicieli firmy Sony Interactive Entertainment, ujawnił, że PSVita zakończy swój żywot gdzieś w 2019 roku. Oznacza to tyle, że za kilka miesięcy ta konsola będzie dostępna wyłącznie na rynku wtórnym.

Taka kolej rzeczy zdecydowanie nie jest czymś, co powinno nas zaskoczyć. Powolne uśmiercanie PSVita rozpoczęło się bowiem jeszcze 3 lata temu, kiedy to Sony zdecydowało się zaprzestać produkowania gier specjalnie na tę konsolę. Od tamtej pory trafiały na nią wyłącznie niezależne gry od małych wydawców. Całość dopełniła wiadomość z początku bieżącego roku o tym, że firma zamknęła linie produkcyjne fizycznych nośników gier Vita. Ostateczne zakończenie produkcji konsoli jest więc tym, czego spodziewała się znakomita większość fanów marki.

Innymi słowy, to ostatni rok z PSVita, ponieważ Sony zakończy produkcje i dostawy tych konsol w przyszłym roku. Powodem tego jest marny sukces, jaki osiągnęła po premierze w 2011 roku. Rozwój i dostępność smartfonów zwyczajnie sprawił, że na zakup handheldu decydowali się wyłącznie najwięksi fani tego rodzaju przenośnych konsol. Co jednak najważniejsze, Hiroyuki Oda stwierdził, że Sony nie ma w planach tworzenia następcy PSVita.

Nowa konsola Sony jest istnym powrotem do przeszłości

Źródło: Polygon
Zdjęcia: Sony via Polygon