WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Tom Hanks ma własną aplikację na iPada, która podbija iTunes App Store

Tom Hanks znany jest wszystkim miłośnikom kina. Teraz jednak zabłysnął w zupełnie innej kwestii, a mianowicie w temacie mobilnych aplikacji. Hanx Writer to najlepiej sprzedająca się aplikacja na iTunes App Store w kategorii „Productivity” i „Overall”. Zamienia ona waszego iPada w tradycyjną maszynę do pisania. Idealnie odwzorowuje dźwięk uderzania w klawisze z takimi detalami jak odskakiwanie przycisków i charakterystyczny dzwonek na końcu wiersza. Oczywiście deweloperzy uwzględnił również nowoczesne udogodnienia takie jak usuwanie błędów, automatyczna możliwość wydruku, wysyłanie tekstu mailem lub dzielenie się nim na Facebooku.

bvayamocmaa2byi

Aplikacja jest dostępna od początku zeszłego tygodnia, a jej jakość uwiodła użytkowników App Store. Uwzględnia ona opcję klawiatury ekranowej oraz możliwość podłączenia oddzielnej działającej przy pomocy technologii Bluetooth. Hanx Writer jest do pobrania za darmo. Za dodatkową opłatą można dokupić inne modele maszyn do pisania takie jak: Hanx 707, Hanx Golden Touch i Hanx Prime Select.

img_0616

Zmienianie modelu maszyny wydaje się być koniecznością w aplikacji wyśnionej przez człowieka, który od lat czytał skrypty wydrukowane na nich. Co więcej, Tom Hanks ma własną kolekcję maszyn do pisania i używa ich do prowadzenia korespondencji. Aplikacja powstała dzięki współpracy Toma z developerami z Hitcents. Można ją pobrać tutaj.