WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

TomTom i jego rozwiązania dla branży motoryzacyjnej

Podczas targów IAA we Frankfurcie, firma TomTom poinformowała o umowie z Daimlerem, uruchomieniu usługi dla pojazdów elektrycznych oraz rozwoju TomTom Trafffic. Są to trzy bardzo ważne dla firmy rzeczy.

Antoine Saucier, Dyrektor Zarządzający TomTom Automotive, powiedział:

Świat motoryzacyjny przekształca się szybciej niż ktokolwiek mógł sobie to wyobrazić, a przyszłe technologie nawigacyjne TomTom są kluczowe dla tej rewolucji. W 2017 roku kontynuowaliśmy naszą pracę z najlepszymi na świecie producentami z branży OEM – od Volvo do Lucid, od Baidu do firmy Bosch. Dziś jesteśmy podekscytowani nowym projektem z Daimlerem oraz naszym innowacyjnym serwisem EV.

EV Service to nowa usługa dla kierowców pojazdów elektrycznych. Ma ono dostarczać im informacje na tematy takie jak gdzie naładować auto i kiedy to zrobić bez przykrych niespodzianek. Daimler wybrał ową firmę w celu dostarczania map dla infotainment w Ameryce Południowej. Mapy od TomToma będa zintegrowane z systemem informacyjno-rozrywkowym Mercedesa w jego samochodach. Ostatnia rzecz to Traffic. Jest to usługa pomagająca omijać korki i dzięki temu szybciej docierać w wybrane miejsce. Został ogłoszony rozwój tej technologii bowiem może z niej korzystać już 5 miliardów ludzi na świecie.

Źródło: Materiały prasowe